Wpis z mikrobloga

Kupiłem auto, wróciłem nim do domu i po drodze zorientowałem się, że poprzedni właściciel musiał w nim palić spore ilości kiepów. Auto ma 4 lata, niewielki, potwierdzony w ASO przebieg, jeszcze rok gwarancji i fajne wyposażenie - ale wszystko to schodzi na drugi plan, bo po jeździe w nim człowiek wali petem.

Jaki jest najskuteczniejszy sposób na pozbycie się tego problemu? Pranie całej tapicerki wraz z podsufitką? Nie zaszkodzi to jej? Samo ozonowanie nic nie da, prawda? Polecacie/odradzacie jakieś miejsce w Krakowie?

Pomóżcie Mireczki, bo ręce mi opadły i najchętniej to bym to auto pogonił w #!$%@?, ale szkoda by z drugiej strony było wypuścić zadbany pod każdym innym kątem egzemplarz...

#motoryzacja #kiciochpyta #mazda #auto
  • 18
@Atreyu: Czyli tak jak myślałem. Ogólnie przeraża mnie to, że gdzie bym nie zadzwonił, to każdy ma inne zdanie.
Spec 1: - takich aut się nie ozonuje. Ogarnę panu pranie tapicerki i będzie OK.
Spec 2: - Ciężki temat, ale na pewno nie wolno prać podsufitki. Zapraszamy na ozonowanie, damy dużą moc, ale gwarancji nie ma.
Spec 3: - Proponujemy pranie wszystkiego, ozon po praniu i wymianę filtra. W 99% przypadków
@pafkoo można prać podsufitkę odkurzaczem tylko nie każdą i zależy to od materiału z jakiego została wykonana. Jest jeszcze opcja prania ręcznego.
@pafkoo: w piątek przygotowywałem do sprzedaży właśnie samochód, w którym jak domyślam się po zapachu ktoś nie wyciągał kiepa z pyska.

zabieg:
nowy filtr kabinowy
ozon 18g/h puszczony na 30 minut i potem nie wietrzony przez kolejną godzinę
dezynfekcja parownika sprayem z sondą

dzisiaj mija 2 dni od operacji i nie domyśliłbyś się, że do piątku miał zapach popielniczki.
prawdopodobnie obędzie się bez prania.
@kapitan_knur: Czyli jest nadzieja. Jutro umówiłem się do znajomego mechanika na dokładnie taki sam zabieg jak mówisz - zmiana kabinówki i ozon przez godzinę. Zobaczymy tylko jak z tym parownikiem - czym to robiłeś?
@pafkoo: Pranie całej tapicerki, foteli i podsuftki + czyszczenie nawiewów i wymiana filtra kabinowego + czyszczenie plastików parą. Na pewno pomoże
Goście którzy nie chcą robic podsufitki to 1. Nie chce im się 2. Boją się że ją uszkodzą, a ty będziesz miał pretensje.
@pafkoo: U mnie spoko, dzisiaj nim jechalem, nie czuc fajek. Znaczy w twoim jarane bylo wiecej/dluzej i pozostaje tylko pranko.
Pytanie jeszcze jak bylo ozonowane, ja ozonator mam swoj 18g/h i nie spotkalem sie jeszcze zeby nie wygonil smrodu. Kiedys korzystalem z 10g/h i roznica jest ogromna. Tamten duzo slabszy.