Wpis z mikrobloga

Czy możecie mi doradzić jakie kupić akwarium (powyżej 100-160l) ale z białą pokrywą? Dość dużo przeszukałem i okazuje się że taki model produkuje tak naprawdę jedynie Aquael (model leddy 75 o pojemności 105l). Zastanawiałem się alternatywnie nad szkłem optiwhite, ale tam z kolei nie ma z reguly pokryw do tych zbiorników (a chce pokrywę ze względu na parowanie wody i dziecko, które pewnie chętnie by tam dorzucalo do srodka gadżetów). Czy coś źle szukam lub takie pokrywy domawia się indywidualnie (a jeśli tak to gdzie)? Poradzcie proszę :)

#akwarium #akwarystyka
  • 22
@Hopsen: Mam Glossy i polecam. Tym bardziej, że produkt jest już bardziej dojrzały i nie sprawia problemów jak na początku. Poczytaj trochę na necie, żebyś się nie wbił na minę. Jedyny minus z tego co zauważyłem, to brak regulacji nóżek pod akwarium, żeby ewentualnie kompensować brak poziomu podłogi. Z kolei minus pełnej pokrywy to konieczność instalacji lampy IP67, bo woda dość mocno się zbiera pod pokrywą. Ale przy tym litrażu nie
@sajmonm: Dzięki, doczytam sobie. Ta seria glossy wygląda naprawdę mega i bardzo mi się podoba, więc chyba się skuszę mimo sporej ceny. A jak oceniasz wytrzymałość (rysowalność) szkła opti? Jest łatwo o jakieś powierzchowne rysy przy czyszczeniu?
@Hopsen: No wygląda super, też mnie (a najbardziej żonę) skusił wygląd. Wersja poprawiona szafki ma boczne ścianki z podwójnej płyty, zapobiega to uginaniu się szafki. Napisz do serwisu z prośbą o informację, którą iteracje produktu mają najnowszą i jak ja rozpoznać w sklepie. A naprawdę mają spoko kontakt i obsługę, także myślę że Ci udzielą informacji.
Co do rysowania się szkła to nie wiem, czyszczę skrobakiem z żyletką i gąbką. Staram
@sajmonm Jasne. Szukam używek w okolicy, bo jednak tak byłoby najbardziej opłacalnie. Ale praktycznie nie ma niczego w opti za normalne hajsy (są jakieś sztuki za 2k plnow)... Byłem dzisiaj pytać o cenę Aquael'a Glossy w wersji 125l w Zoo Karina, więc niedługo będę miał odpowiedź jak tam sobie posprawdzaja z producentem co i jak. Natomiast jedna rzecz mnie zastanawia - z tego co wyczytałem w katalogu to Glossy to nie jest
@Hopsen:

Natomiast jedna rzecz mnie zastanawia - z tego co wyczytałem w katalogu to Glossy to nie jest full Opti White ale szyba łączona - 3mm float i 3mm Opti z zewnątrz w wersji 125l. Też tak masz @sajmonm?


Tak, również mam szybę przednią klejoną. Myślisz, że jest aż taka różnica między szybą klejoną a Full Opti White? Wrzucisz purigen i efekt będzie podobny jak byś nie dał purigenu przy
@sajmonm: o panie - widać, żeś kompletnie nie amator! Pięknie wszystko opisane i skompletowane, bardzo mi się podoba. Ja tak jak wspomniałem chce z pewnością znacznie bardziej luźno podejść do tematu, ale widzę że oba podejścia dają dużo radości i ta cała akwarystyka to jest naprawdę mega fajne hobby (jak ktoś jest cierpliwy i się przy okazji udaje)! :D