Wpis z mikrobloga

Pany kupiona butla co2 z syfonem 8l do tego przetoczka na wężu. Naboj opróżniony do zera z Co2 schlodzony 5h w zamrażarce. I lipa wchodzi tylko 200gr co2. O co kaman ? Wszystko robione niby zgodnie z procedurami z neta ,próbowałem już 2 razy i dalej max 200g. #sodastream #dom #kuchnia #mieszkanie #diy
  • 18
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ceemack: problemy miał nawet zakład z butlami. Bo są dwa rodzaje zaworów, nowy i stary. Na nowym była lipa. Mi mobilność nie potrzebna i tak stoi w spiżarni.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@eXe1987 problem nie jest duży ale jak już kupiłem butle to nagle się okazało że paru moci znajomych chciałoby bym im też butle nabił. A wiesz jak to jest zaraz będzie narzekanie że tylko 200 g. Dodam ze ,żaden nie chciał się wychylić i kupić butli dla siebie wie średnio widze to napełnianie
  • Odpowiedz
@ceemack: ja to olałem i mam podpięta butlę 6kg bezpośrednio do sodastreama


@BajerOp też tak chcę zrobić. Masz jakiś sprawdzony zestaw do podłączenia? Gdzie kupić CO2 bo w Poznaniu to mam wrażenie że nie jest to banalnie proste jak kiedyś myślałem i odpuściłem temat.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fataler: wąż z zaworami z alliexpress, plug and play. CO2 kupisz wszędzie gdzie są gazy techniczne, pełno takich punktów. Każdy spawacz musi odwiedzać taki punkt.
  • Odpowiedz
@BajerOp no takich punktów jest sporo, ale gdzieś czytałem że to nie jest takie CO2 spożywcze i spełniałem ( ͡º ͜ʖ͡º) Czyli kupuje butle jaką chcę i napełniam CO2 dowolnym bo to zwykle #!$%@? że trzeba mieć jakiś specjalne CO2 żeby się nie potruć?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fataler: nie ma czegoś takiego jak specjalne CO2. Jest CO2 i koniec, czy to do spawania, czy do kegow z piwem. Kupujesz butlę za 200pln mniej więcej tyle kosztuje i potem jak się skończy nabijasz za około 40pln. U mnie starcza na około rok.
  • Odpowiedz
@BajerOp znaczy w mojej głowie też tak było - CO2 to CO2 ale się naczytałem głupot napełniaczy SodaStrem z allegro a tam w opisach że oni to mają CO2 produkowane przez niewiadomo kogo i dla kogo i że jest spożywcze i ma certyfikat i w jakich butlach tego nie przechowują. No to sobie pomyślałem no dobra może coś w tym być, ja tam się nie znam i odpuściłem temat. A oni tak
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rhqq: nie, bezpośrednio z dużej butli do saturatora.

@fataler: żadnego konkretnego bo to było z 3 lata temu jak kupowałem, wygląda mniej więcej tak: https://m.pl.aliexpress.com/item/1005002698238058.html?spm=a2g0n.productlist.0.0.23a9d9ddrnwy68&browser_id=32637d8cf59e4d1f8eb7ccf1e1a8631b&aff_trace_key=&aff_platform=msite&m_page_id=00117ad71e228316c8e919921c90164117b0cb71c1&gclid=&_imgsrc_=ae01.alicdn.com%2Fkf%2FH0b7e9030ef5f41e6bd248cfe638981c7a.jpg_640x640Q90.jpg_.webp

Tylko pamiętam że trzeba było zwrócić uwagę, żeby jedna z końcówek pasowała do europejskich butli CO2.
  • Odpowiedz
@fataler: ja w Poznaniu napełniam co2 w Iskrze na ul. Krańcowej 11, bez problemu - wchodzisz za bramę do tego warsztatu gaśnic, mówisz, że chcesz napełnić, oni Ci dają karteczkę, z karteczką idziesz do sklepu, opłacasz, wracasz z opłaconą WZ-tką i masz nabitą butlę.
  • Odpowiedz