Wpis z mikrobloga

Cześć

Orientuje się ktoś czy po podpisaniu umowy i wpłacie zaliczki ale jeszcze przed otrzymaniem kluczy, przed spisaniem i podpisaniem protokołu stanu mieszkania mogę jeszcze z lokum zrezygnować? Zmieniły się trochę okoliczności... Mógłbym poczekać okres wypowiedzenia ale trochę mnie czas goni, muszę się komuś określić. Umowa nie została w całości podpisana ale za to te ważne punkty czyli płatność reszty kaucji, czynsz oraz sprawa dotycząca liczników jest klepnięta

#wynajem #mieszkanie #studia
  • 6
@Tytys_tytus: w treści umowy masz pewnie zobowiązania stron np.:

"Wynajmujący zobowiązuje się w oddać w najem, a Najemca zobowiązuje się objąć w najem lokal.... od dnia....."

Tak że tego. Trza się dogadać.

Jeszcze mi powiedz, że umowa jest na czas oznaczony :)

.

Umowa nie została w całości podpisana


Jak? Możesz wyjaśnić?
@staryhaliny: jest jeszcze do podpisania kwestia adresu który wskazałem gdzie bym musiał się wynieść w razie braku uiszczania czynszu, to chyba się nazywa najem okazjonalny. No i brak podpisu pod stanem faktycznym mieszkania, czyli stan mieszkania w momencie jego otrzymania. Tutaj podpisu nie ma ponieważ właściciel jest na urlopie. Po jego powrocie mamy to ogarnąć i dopiero się wprowadzić.

Umowa na rok z dwumiesięcznym okresem wypowiedzenia
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tytys_tytus: to nie podpisaliście jedynie załącznika (najem okazjonalny i nie braku zapłaty czynszu tylko dobrowolne poddanie się egzekucji, a konkretnie eksmisji - art. 777 kpc).

Moim zdaniem do samego zaistnienia najmu nie jest potrzebny ten załącznik. Natomiast może być potrzebny żeby móc skorzystać z prawa do przyspieszonej eksmisji w trybie najmu okazjonalnego).

To co nazywasz stanem technicznym mieszkania to po prostu protokół zdawczo-odbiorczy. Jego brak nie ma wpływu na istnienie stosunku