Wpis z mikrobloga

Mirki, mam pytanko!

Będę musiał zrobić projekt w #revit, niestety nie miałem z nim zbytnio styczności (keidyś chwilę, ale to dawno i nie prawda). Będę potrzebował na pewno kilka modeli, które raczej nie są ogólnie dostępne. Naszła mnie taka refleksja. Czy lepiej normalnie modelować te modele w Revicie, czy może skorzystać z np z #3dsmax i zrobić jakieś modele a potem wyeksportować do Revita? 3ds maxa też nie znam xD ale zastanawiam się czy nie łatwiej będzie skorzystać z typowego programu do modelowania?
  • 2
@LM2525
To zalezy jaki efekt chcesz osiagnac. Revit z zalozenia jest narzedziem do projektowania budynków i instalacji w skali tego budynku. Jesli z jakiegos powodu potrzebujesz obiektów z dużą szczegółowością "co do śrubki" to wygodniej będzie Ci modelować w innych programach. Nie mniej jednak wg mnie do "projektu" często wstawiam prostopadłościenny klocek o odpowiednim gabarycie i opisuje co reprezentuje - zazwyczaj wystarcza.
Do zabawy w artyste rzeźbiarza polecam inne programy.
@LM2525: Przez modele masz na mysli rodziny? Jeśli tak to takich podstawowych jest kupa w programie a jak nie znajdziesz to jest pełno darmowych bibliotek w necie. Rzeźbienie modeli w revicie jest trochę uciążliwe ale jak dobrze parametrycznie wyrzeźbisz to na wieki się przyda( ͡° ͜ʖ ͡°)