Wpis z mikrobloga

@TP53: Przecież Jezus to nie jest postać fikcyjna. Żył i są o tym zapiski historyczne. Człowiek z krwi i kości. Co to ma do faktu czy wierzysz, że był synem bożym czy tez nie? To trochę jakbyś w Mahometa nie wierzył. Nie zmienia to, że żył i był postacią historyczną. Widać na lewicy nie uczą historii i logiki… ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
@TP53: No tak… Ja rozumiem… Nawet lubię memy… Tylko mem powinien mieć sens… Ten nie ma, wiec nie jest śmieszny, bo cała puenta jest do d--y jak masz podstawową wiedzę. Wolę takie, z których można się pośmiać, z trafną puentą. ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@malalon: Przecież wiesz, że bredzisz. Jest mnóstwo tekstów, również takich, które wręcz poddawały w wątpliwość boskość Jezusa. Zarówno żydowskich, rzymskich. Zarówno w „Dawnych dziejach Izraela” żydowskiego historyka Flawiusza, jak i np. Korneliusz Tacyt opisując prześladowania chrześcijan przez Nerona odwołuje się do Chrystusa skazanego przez Poncjusza Piłata, za czasów panowania Tyberiusza… Swetoniusz także o nim wspomina… Zatem tak, był postacią historyczną. Pojawia się nie tylko w księgach uznanych jako nowy testament,
  • Odpowiedz
@beliar_ttl: Testimonium Flavianum – znajdujące się w Dawnych dziejach Izraela XVIII 63-64 Józefa Flawiusza świadectwo pisane na temat Jezusa, o dyskusyjnej autentyczności

proszę następny
  • Odpowiedz
@malalon: Następne już masz podane, nawet kilka, co więcej nawet tacy krytycy jak Rudolf Bultmann nie podważają istnienia Jezusa, a jedynie przekaz jako taki (cuda itp.) twierdząc, że był on po prostu ukrzyżowanym rabinem. Naprawdę, zapoznaj się z tematem, bo widzę, że wiedzy zero a tylko stwierdzenia pod tezę… Pewnie z Wikipedii, bo żadnych prac za pewne na ten temat nie czytałeś… O Wikipedii wypowiadać się nie będę… Zrobił to
  • Odpowiedz
@beliar_ttl: typowy kuc. Dowody są, sam sobie znajdz.

Idź debilu kłaniaj się słońcu, składaj ofiary czy co tam robicie. Cieszę się, że jesteście na wymarciu i przestaniecie ciągnąć ten kraj w dół.

Nie miałbym nic przeciwko waszym guslom gdybyście naprawdę postępowali tak jak mówi wasza ewangelia ale jesteście bandą wstrętnych hipokrytów zadzierających nosa.
  • Odpowiedz
@malalon: Sugerujesz, że żyjąc w 115 roku nie możesz napisać nic o wydarzeniach przed? Zatem historycy opisujący w dzisiejszych czasach i ujawniający mogę fakty np. dotyczące traktatu wersalskiego to są oderwani od rzeczywistości? Jak za 2000 lat zachowają się 4 podręczniki do historii z 2019r gdzie jest to wydarzenie opisane, to osoby takie jak George czy Wilson będą postaciami fikcyjnymi? Gratuluję.
  • Odpowiedz
@malalon: Ooo… Przechodzimy z podawaj argumenty a ja będę mówił, że mi nie pasują bo tak, na obrażanie osoby z która rozmawiamy i wyzywanie od kucy.
Gratuluję, przeszedłeś na kolejny poziom… ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

To jest ta merytoryczna dyskusja o której marzy lewica?

Podoba mi się także założenie, że jestem
  • Odpowiedz