Wpis z mikrobloga

Jak dla mnie losowanie Igi jest całkiem dobre, ale od drugiej rundy wymagana jest dobra i równa gra (a z tym bywa różnie, gdy przeciwnicza stawia opór), najpewniej: Barthel - Badosa - Mertens(11) - Osaka(2)
Przeciwniczka w pierwszej rundzie jest idealna - kelnerka, którą można ograć z zamkniętymi oczami, co pozwoli Idze na spokojnie wejście w rytm turniejowy. Następnie prawdopodobnie Badosa, zawodniczka na pewno wymagająca, gdzie trzeba zagrać na pełnym skupieniu. Jeżeli Iga zagra swoje to powinna wygrać. Mertens - podobnie jak Badosa, solidna, ale bez jakiś wielkich broni - wszystko w rękach Igi. No i w ćwierćfinale Osaka - faworytka do złota. Szczerze to wolę ją niż Barty lub Sabalenke. Osaka po ostatnich zawirowaniach według mnie to jednak pewna zagadka.

Linette - Sabalenka (3): nie ma co tu dużo pisać out w pierwszej rundzie

Prawdopodobna droga Huberta: Fucsovics - Cerundolo - Karatsev(11) - Zverev(4)
Na pierwszy rzut oka super drabinka, jednak boje się pierwszego meczu z Fucsovics'em. Jak dla mnie mocny rywal, który najlepsze rezultaty ma właśnie na kortach twardych. Do tego Hubert jest znany z przegrywania z takimi zawodnikami, którzy na papierze są słabsi, ale w tenisa grać potrafią. Druga runda jakiś kelner. Trzecia to dla mnie zagadka. Człowiek znikąd, który świetnie grał na kortach twardych, ale ostatnie wyniki miał mizerne, więc jest duża szansa. Zverev - wiadomo będzie faworytem, ale z jego mentalem jest szansa na zwycięstwo.

Majchrzak - Kecmanovic: żadnych oczekiwań nie mam. Kamil w normalnych warunkach i tak nie powinien być na Igrzyskach ze swoim rankingiem. Jak zagra super mecz to może mu się uda wygrać z rywalem.

Linette/Rosolska - Mattek-Sands/Pegula(4): nasze Panie i tak nie miały dużych szans na dobry wynik, a z takimi przeciwniczkami to ich szanse są jeszcze mniejsze, ale w końcu to debel, więc nie skreślam ich całkowicie

Hurkacz/Kubot - Struff/Zverev potem prawdopodobnie Bublik/Golubev
Jeśli chodzi o debel Panów to strasznie pechowe losowanie, bo w mojej opinii jest tu duża szansa na zakręcenie się w strefie medalowej, niestety w każdej rudzie będą czekali wymagający rywale. Niemcy nie są deblistami, ale za to bardzo dobrymi singlistami z potężnym serwisem, więc będzie ciężko. Za to Bublik/Golubev zrobili ostatnio finał w Roland Garros. Sam Bublik jest zbyt roztrzepany na debla, ale jak grywał w parze z Golubevem to wyniki robił naprawdę dobre.

Drabinki pod tym linkiem
#tenis #tokio2020
  • 4
@Szymas1234576847456: zgadzam się z większością twojego postu.

zależy czy korty faktycznie są wolne bo jeśli tak to jeśli faktycznie IO są najważniejszym turniejem w tym roku dla IŚ i przygotowywali się z forma pod ten turniej to może mieć szanse nawet z Osaka która w Miami grała słabo i jest niewiadomą, po ostatnich zdjęciach widać, że się spasła, wygląda dość niezdrowo i pewnie duża presja na niej. Jeśli korty są szybsze
@therichguy Gdyby zamienić Badose na jakiegoś ogóra to w mojej opinii ciężko byłoby o łatwiejszą drabinkę. Wszystkie inne groźne rywalki są w górnej połówce, czyli Barty, Sabalenka, Muzuruza czy Krejcikova.

Nie wiem czy źle wyczytałem, ale wydaje mi się, że w Tokio używają piłek marki Bridgestone i one po paru minutach gry są strasznie puchate.
@Szymas1234576847456: no to spoko. Drabinka poza Osaka i Badosa dość łatwa. Powiedziałbym, że podejrzanie łatwa jeśli wiesz o co mi chodzi. Jednak Iga na twardych to najłatwiejsza potencjalna przeciwniczka z 5-8, to samo Svitolina z 3-4 ( ͡° ͜ʖ ͡°)