Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@banjo: linie piastów kiedyś wkuwalem chyba na drugą część olimpiady z historii, ale już po kilkunastu latach guzik pamiętam. W historii zawsze błędnie zakuwa się daty albo jakieś duperele, a całe jej zrozumienie odnosi się bardziej do wydarzeń i zależności.
@zdanewicz: ja też skończyłem i nie żałuję, zawodowo poza branżą historyczną, ale hobbystycznie siedzę w tym na 120%. Bardzo wielu absolwentów historii żyje i ma się dobrze, najgłośniej płaczą ludzie, którzy trafili tam z przypadku i musieli się mocno spocić żeby skończyć, bo mieli duże braki że szkoły średniej.
@zdanewicz:
@mokry:

Ja też zawodowo realizuję się poza branżą historyczną, ale to dzięki studiom znalazłem tę pracę. :P

Bardzo wielu absolwentów historii żyje i ma się dobrze


Uczciwie należy dodać że losy absolwentów z różnych uczelni mogą być skrajnie różne. Niestety tak będzie skoro ten kierunek można studiować niemal wszędzie

Ogólnie kierunek bardzo spoko, pozwala sobie poukładać głowę i nauczyć myślenia w szczególny i bardzo cenny sposób.
Interesowaliście się historią, czy jakaś facetka była tak #!$%@?, że wymagała tej wiedzy?


@DyG121: To na egzamin na 2 roku. Nikt u nas nie wymagał znajomości tego drzewka, ani nawet dat, zrobiłem to dla siebie tylko żeby w miarę się orientować kto jest kim i skąd