Wpis z mikrobloga

Mirki drogie, zastanawiam się nad zakupem samochodu na #jdg . Pierwotnie miałem w planach zakup na #leasing na nowe za około pół roku -roku po uzbieraniu wkładu + jakiś tam oszczędności, ale ze względu na to, że prawdopodobnie będę potrzebował zakupić auto jednak wcześniej to zastanawiam się nad pożyczką leasingową albo kredytem na samochód. Chciałbym zakupić auto używane w kwocie około 30-40k, być może trochę więcej jeśli znajdę coś dużo lepszego (rocznik 2011-2015). Mam kilka pytań w związku z tym:

1. Czy jest w #krakow jakaś firma/biuro, które pomogłoby w wyborze formy finansowania takiego samochodu, przedstawiłoby oferty najlepiej kilku firm leasingowych, żebym mógł sobie porównać sam
2. Jeśli dobrze zrozumiałem w Internetach to biorąc taką pożyczkę mogę zakupić auto również od osoby prywatnej, ale jak wygląda tutaj procedura? Chodzi mi o to że jeśli jestem np. z Krakowa to zakup pojazdu z np. Gdańska wiązałoby się dla mnie z wyjazdem raz żeby zobaczyć, ocenić czy warto , powrotem do Krk załatwić formalności i znowu po auto? Czy jednak jest to prostsze i dostaję kasę (czy chocby decyzję od razu) i jadę po auto i podejmuję na miejscu decyzję czy biore , ale co z płatnością?
3. Byłbym w stanie wyłożyć 10k, może max 15 jako wkład własny, przez co realna kwota takiej pożyczki to jakieś 20-30k. Czy mając działalność od 2 miesięcy jest chociaż cień szansy że uda się tą sprawę zalatwić, czy raczej dopiero za jakiś czas? Jestem na kontrakcie #b2b jeśli to ma znaczenie
4. Jaka ewentualnie inna opcja w takiej sytuacji bylaby rozsądniejsza? Zależy mi na tym aby w ciągu 2 lat spłacić całość kwoty za auto niezależnie jaka forma by to była
5. Są może jakieś konkretne firmy leasingowe, na które warto patrzyć, a na które uważać?

Przyznaję że pożyczka taka ma dla mnie dodatkową zaletę - że auto jest już "moje", a jest możliwe że samochodem jeździłyby inne osoby od czasu do czasu, co na leasingu ponoć nie jest zbyt możliwe ( a przynajmniej całkowicie legalne ). Model, który planuję zakupić jest mało popularny w komisach/firmach leasingowych innych, gdzie wzięcie zwykłego leasingu byłoby prostsze, dlatego też forma kredytu jest dla mnie raczej prostsza.
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@asbecbda25: możesz wziąć używkę w leasing na 2 lata. Jeśli dasz z 30% wartości to nie ma problemu z 2 miesięcznym stażem JDG.
Tak zazwyczaj 2 razy musisz jechać, chyba że ktoś odda ci auto za część kasy ( zaliczkę), raczej wątpliwe.
@asbecbda25:
1. Służę pomocą. Możesz poczytać moje wpisy albo uderzyć bezpośrednio na PW/maila
2. Wszystko zależy od dokumentu sprzedaży. Jak umowa K-S lub VAT-marża to kredyt samochodowy lub pożyczka leasingowa ew. leasing finansowy. Jak FV 23% to leasing operacyjny. Co do procedury to wniosek składasz na konkretne auto. Ale są takie usługi jak autotesto gdzie za 300-500 PLN gość jedzie i sprawdza dokładnie auto. Sporo klientów tak kupuje. De facto formlaności
@OptiFinance:
3. Przy DG od 2 miesięcy te 30% wymagane. Chyba że masz kontynuacje czyli np. byłeś na uop i przeszedłeś na B2B. Wtedy pokazujemy świadectwo pracy + bieżący kontrakt i można mówić o wpłacie nawet 10%

Podpinam się, to mogą być różni pracodawcy? Jak długo trzeba mieć B2B żeby dostać leasing na wkładzie 10%?