Wpis z mikrobloga

czy jest jakaś różnica pomiędzy ekspresami do zastosowań domowych? Czy jak kupię taki za 1,5k albo za 5k to zauważę róznicę? Czy np. spieniacz do mleka będzie lepszy/gorszy?
Mam na myśli kolbowe ekspresy.

Przypuszczam, że w automatycznych jest więcej bajerów to pewnie lepiej dać więcej


Druga kwestia, czy jest sens kupować ekspres dźwigniowy np, la pavoni? Nie ukrywam, że wyglądają "fajnie"

#kawa #ekspresdokawy
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kossmann: Jeśli się na tym nie znasz, to nie wyczujesz różnicy. Chcesz się lekko pobawić to kup sobie jakiś Sage. Dużo zautomatyzowane, ładnie wygląda i pobawić się da, ale nie trzeba.
@kossmann tak jest różnica. Jak kupisz kolbę z profesjonalną grupa to jeszcze musisz kupić młynek i jest bardzo duża różnica. Czym między różnymi grupami jest różnica? Może jest, ja pewnie bym nie poczuł różnicy.
@kossmann: Ogólna jakość materiałów, lepsza stabilność temperaturowa dzięki większej/lepszej jednostce grzewczej. Ekspres stabilniej trzyma ciśnienie podczas ekstrakcji. Różnica w użytkowaniu jest zauważalna, pytanie czy jesteś na tyle zajarany tematem, że będzie to dla ciebie warte różnicy w cenie. Plus dobry młynek przy espresso jest niezbędny niezależnie od kolby, a to dodatkowe 2 koła lekko.
@kossmann: Droższe mają też zazwyczaj lepsza wydajność, są np. gotowe do użycia w 3 sekundy po włączeniu, są w stanie zrobić kilka kaw jedna po drugiej bez czekania na nagrzanie itd. W tańszych ekspresach też nieraz trzeba odczekać kilkanaście sekund od zrobienia kawy do tego żeby spieniacz zaczął działać. To samo z gorącą wodą. Takie były efekty mojego researchu jak kupowałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) z wbudowanym
czy jest jakaś różnica pomiędzy ekspresami do zastosowań domowych?


@kossmann: domowe ( konsumenckie) a pro , różnica w obciążeniu dziennym
na biuro/zakład/komisariat/ itp nie postawisz ekspresu z obciążeniem dziennym 8 kaw bo go zajadą w tydzień
@kossmann: Powiem po sobie: na początek kupiłem sobie delonghi, bo po co mi więcej do domu. Skonczylem z ascaso steel PID i uważam ze był wart swojej ceny. Różnice? Pierwsza to grupa która jest identyczna jak w gastro, czyli większy wybór akcesoriów, sitek itp. Druga to stabilność temperatury i możliwość jej edycji. To mocno wpływa na kawę. Podobnie to, że mam kontrole nad ciśnieniem. Największa różnica to ciśnienie i stabilność pary
@kossmann: kup sobie używaną jurę z serii C, topka po 5k, teraz sprzedają je taniej używane i będziesz miał automata a kawę jak z kawiarki. Żeby nie być gołosłownym to piłem z kawiarki u znajomej smakowała identycznie. Tylko z jury w 30 sekund.