Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@L722: na #!$%@? to przemywasz spirytusem w sumie? Wydaje mi się że zamiast to zagoić to ty to spirytusem lejesz i tylko podrażniasz ranę. Spirytusem to możesz odkazić ranę na początku, z resztą spirytusu już od dawna się nie stosuje na otwarte rany tylko do dezynfekcji rąk i podłogi w szpitalu. Ja bym na to porostu dał jakiś opatrunek i go zmieniał cały czas przemywał wodą podczas kąpieli i nic tam
@zordziu: kurde nie strasz mnie mirku, teraz siedzę i 20 minut czytam o cukrzycy, dawno krwi w sumie nie badałem, więc i tak się wybiorę, ale z listy objawów to nic u mnie w sumie nie występuje. Nie tracę wagi, a nawet rośnie bo od września latam na siłownię, mam normalny apetyt, nie bywam zmęczony czy senny jeśli śpię 7-8h, nie mam nadmiernego pragnienia, nie oddaje często moczu, mam zawsze ciepłe
zmieniać opatrunki codziennie i przemywać octeniseptem.


@Bin_Laden: Octenisept może być nawet zbyt mocny.

@L722: Kup sobie Microdacyn, przemywasz przy zmianie opatrunku. Opatrunek z gazy namoczonej w tym samym czym przemywasz i bandażu lub czegoś innego co nie będzie blokować aż tak powietrza (żadnego zalepienie tego na szczelno taśmą), zmieniany dwa razy dziennie. Jak po tygodniu dalej będzie się babrać to do lekarza.

Praca pozwala Ci żeby latać w odkrytym obuwiu?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@poprostumort: co? Zbyt mocny? Używałem go do czyszczenia rany pooperacyjnej jak i oparzenia 3 stopnia. Był najłagodniejszy i nie podrażniał nic a nic, z resztą sam chirurg mi go polecił. Najlepszym przyśpieszaczem gojenia jest brak opatrunku i higena.
@Bin_Laden: A widzisz, jeden rabin powie tak a drugi inaczej. Bo ja właśnie dostałem Microdacyn przy głębokich ranach pooperacyjnych stopy, a jak mi sie kończył i chciałem wykorzystać Octenisept to lekarz odradzał ze względu na to że Microdacyn jest łagodniejszy.

Najlepszym przyśpieszaczem gojenia jest brak opatrunku i higena.

+1