Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@L722: pod plastrem to Ci będzie to gniło. Opatrunek musi być przewiewny a spirytus to można zastosować powiedzmy raz na początku żeby przemyć ranę ale jak jest czysta to pogarsza sprawę. Najlepszy jest octabispet albo maść z antybiotykiem. Najlepiej to bylo jak byś tego miejsca niczym nie dotykał niczym np butem czy skarpetą tylko dał bardzo cienką gaze żeby brud nie zachodził i ropę zbierała. Przejdź się na pogotowie albo do
@L722: Przemyj roztworem oktenidyny (sutrisept albo octenisept), naklej opatrunek urgoclean Ag (6x6cm powinien wystarczyć) i zapisz się do lekarza, najlepiej chirurga, może być konieczne włączenie antybiotyku.
@L722: Ostatnio zrobilo mi sie cos podobnego, tzakladaj plastry az przestanie sie saczyc krew i ropa, pozniej po kilku dniach do tygodnia powinno sie zrosnac, na tyle ze by juz nie zakladac plastrow, pamietaj ze by tego nie moczyc pod woda tylko przemywac i dezynfekowac. Jesli chcesz zapisz sie do lekarza, po prostu pamietaj ze by rana byla sterylna.
@DexterFromLab: Nic nie bedzie gnilo, bez opartunku #!$%@? mu sie tam bakterie, jesli zalozy opatrunek ktory nie jest wodoodprony nic mu sie nie stanie. Nie wprowadzaj ludzi w blad.

Druga sprawa, powiedz mi jak ma tego nie dotykac bez opatrunku? Co ma lezec jak kloda przez dwa tygodnie bez skarpetek az mu sie to zrosnie? A i cienka gaza zadziala jak plaster, wiec sam sobie przeczysz.
@R187 nie wiem gdzie Ty takie głupoty wyczytales xd (albo wymyśliłeś?) Ale proszę nie rozpowiadaj ich to pierwsze primo i drugie - nie zrównuj do tego samego poziomu WODY UTLENIONEJ i spirytusu salicylowego. Upraszam równiez o nie rozpowszechnianie tak totalnej głupoty dotyczącej wody utlenionej, która służy przede wszystkim do odkażania ran, jak również stosowania wewnątrz jamy ustnej (śluzówka). Proszę doksztalc się chłopie bo masz ogromne braki wiedzy
@Adonix spirytus tak. Woda utleniona wręcz przeciwnie, pomijam fakt właściwości bakteriobójczych i odkażających, jak również przyspieszających okres gojenia się ran no ale... Co ja tam mogą wiedzieć w porównaniu do podrzędnego mirasa xDD znawcy wszystkich znastw
@Bakuaku:

Antyseptyczne właściwości nadtlenku wodoru wskazują na zasadne stosowanie tego preparatu na zranione miejsca. Dodatkowo wydzielający się gaz może pomóc w mechanicznym oczyszczeniu zranionego fragmentu skóry. Jednak badania wykazują, że systematyczne stosowanie wody utlenionej do przemywania gojącej się rany może spowolnić proces gojenia.

Niezaprzeczalnym jest, że w wyniku działania nadtlenku wodoru zabijane są drobnoustroje będące przyczyną zakażeń. Jednak jego nieselektywne działanie powoduje, że oprócz niepożądanych mikroorganizmów zabijane są również komórki naszego
Skoro tak zawodowo zajmuje się pierwsza pomocą (co to znaczy??? Że kim niby jest?) To czemu podaje przykład WIELOKROTNEGO przemywania rany woda utlenioną, skoro przemywa się tylko jednorazowo????? Cóż, dalej sądzę że gówno wie i się niestety wypowiada, siejąc tylko ferment. Git gud scrub.
@zordziu: @Politico: @Grzesiek_astronaut: cukier zbadałem, jest podwyższony: 106 mg/dl i byłem jakieś 9h na czczo, więc to chyba jeszcze nie cukrzyca ¯\_(ツ)_/¯ szukałem teraz w papierach i 4 lata temu miałem identyczny wynik, ale i tak muszę przejść na jakąś dietę bo jem dużo i wszystko co niezdrowe(w tym 3/4 to fastfoody) do tego pije mało czystej wody tylko wszystko słodzone to i wynik nie jest rewelacyjny. Szkoda zdrowia