Wpis z mikrobloga

#ksiazki
Jakie tytuły waszym zdaniem najbardziej wpłynely na Wasze życie i w jaki sposób? . W moim przypadku to:

Akademia Pana Kleksa
-dzięki tej ksiazce złapałem bakcyla do czytania

Martin Eden
-taki blackpill moich czasów. Lalka jest podobna z różnicą zakonczenia

Na wschód od Edenu
-życie nie jest rachunkiem zysków i strat o sumie zerowej. Za dobre uczynki nie spodziewaj się nagrody. Nie wyczekuj kary za zło które wyrządziłeś. Po prostu idź dalej.

Buszujacy w Zbożu
-pierwsze zwątpienie w jakiekolwiek ideały. Zarysowanie granicy między życiem dorosłym a dzieciństwem.

Idiota Dostojewskiego
-nic co przeczytałem tak we mnie nie uderzyło jak ta książka. Im bardziej bezinteresownym człowiekiem jesteś tym za większego głupca uchodzisz.

Nie są to w żadnym stopniu streszczenia lub opis książek które wymieniam. Jedynie moje przemyslenia po lekturach które bez wyjątku przeczytałem grubo ponad 5 lat temu. Ich obraz na pewno już mam w głowie zniekształcony. Jeśli ktoś nie zgadza się z moimi wnioskami to jest bardzo prawdopodobne że ma rację.
  • 5
@Simpleco

Alchemik
- lubię do niej wracać :)

Oskar i Pani Róża
- ideal a gdy chce coś przeczytać na raz i na szybko a przy tym bardzo ciepła i ale zaraz też smutna

Hobbit i Władca Pierścieni
- bardzo lubię fantasy a te są dla mnie opowieściami kompletnymi
@Simpleco Ferdynand Wspaniały -pierwszy raz jako dzieciak przy książce śmiałem z absurdalnego humoru (akcja z windą mnie pozamiatała () Dzieci z Bullerbyn -pozwalała mi odpłynąć i poczuć się jednym z tych dzieciaków
@Simpleco:
Siódme wtajemniczenie i generalnie książki Niziurskiego, które mnie wkręciły w dzieciństwie w czytanie.
Potem Harry Potter pewnie, bo to pierwsze zetknięcie z poważnym franchisem i magią/fantastyką. Kleks był dla mnie zbyt swojski chyba i za "losowy".
LOTR oczywiście dla każdego doroślejącego fana fantastyki a potem Diuna, czyli najlepszy świat skonstruowany przez pisarza.

Czarne Oceany Dukaja też mam wysoko, opowiadania Chianga, Lem i Dostojewski też super.