Wpis z mikrobloga

Eh, nadszedł ten dzień. Siadło mi na banie. Zarabiam 3200 na rękę w mieście stołecznym. Jak z tego wyżyć z rodziną? Jak ogarnąć piękne mieszkanie, solidny samochód i wyjechać na wczasy z pociechą? Przecież nic za te PLNy się nie kalkuluje. Wszystko jest za drogie, a jeść trzeba. Do tego urodzony w 198Xr. więc nie wiem czy warto się przekwalifikować.
#przegryw #rozkminy #zycie
  • 11
@KrotkiSzpic: szkoda gadać, jeszcze wszystko coraz droższe ( ͡° ʖ̯ ͡°) ale IMO masz przed sobą i tak że 30 lat pracy więc jak robota Cię #!$%@? to warto się przekwalifikować i zmienić i zarabiać lepiej. Na zachodzie to w sumie norma już że ludzie całe życie się uczą i zmieniają branże
Jak z tego wyżyć z rodziną?


@KrotkiSzpic: nie mieć żony-pasożyta. Jak ona też chociaż te 3200 PLN do domu przyniesie, to będzie bardzo biednie, ale powinniście dać radę.

Jak ogarnąć piękne mieszkanie, solidny samochód i wyjechać na wczasy z pociechą?


@KrotkiSzpic: Nie da się. Za mało zarabiasz. Musiałbyś pewnie zmienić pracę.

Do tego urodzony w 198Xr. więc nie wiem czy warto się przekwalifikować.


@KrotkiSzpic: Z czego i na co?
@KrotkiSzpic: musiałeś coś solidnie spie%%%ić w życiu, że w tym wieku tyle zarabiasz w stolicy. Coś o tym wiem, bo sam solidnie wszystko spie%%iłem i też potem podobne pieniądze. Życie w niedostatku uczy życia, może wyjdzie to potomkowi na zdrowie bardziej niż burżujstwo jego wychuchanym oskarkowatym kumplom i piszę absolutnie poważnie, proszę nie odbierać tego jako złośliwość.
@akwen111: 3200 to nie tragedia. Typowa pensja urzędnika czy nauczyciela wyższa nie będzie. Nie każdy musi/chce pracować w IT, w sporej części zawodów masz sufit i nic z tym nie zrobisz. U mnie w inżynierii jest sufit 6-8 koła na rękę na przykład, licząc prawdziwych inżynierów a nie ich przełożonych oczywiście. Bo na zarządzaniu ludźmi zawsze jest lepsza kasa.
Do tego urodzony w 198Xr. więc nie wiem czy warto się przekwalifikować.


@KrotkiSzpic: Zawsze warto, rynek się nie będzie przejmował czy jesteś za stary/zbyt zasiedziany w słabo płatnej profesji, jak chcesz zarabiać więcej to się do niego dostosuj