Wpis z mikrobloga

Witam,
Czy ktoś z was zgłaszał pracodawce/byłego pracodawce do PIP'u?
Sprawa się ma tak że były szef wciąż nie wydał mi świadectwa pracy, w środę mija dwa tygodnie. W zeszłym tygodniu osobiście byłem u niego to.marne tłumaczenia. Wszelkie próby kontaktu zlewa. Messenger/Whats'up wiadomości świadomie nieodczytywane. Dla przykładu napisałem mu wiadomość w wtorek popołudniu, olał, a następnego dnia rano na chacie dla pracowników (jeszcze tam jestem) to jakies informacje pisze. Narazie chciałem uniknąć konfliktu na tle forum z innymi byłymi współpracownikami, a ma wybujałe ego to właściwie wolałbym aby jakaś kontrola nawineła się na firme.
Na stronie pipu nie widzialem formularza odpowiedniego do pobrania tylko na stronie jakaś skarga do napisania jest możliwa. W opiniach wyczytałem że dodzwaniać się nie ma co próbować nawet.
Miał ktoś już podobny problem?
#prawo #prawopracy #praca #pytaniedoeksperta
  • 15
@Ronin223: pisałem kiedyś ale pewnie nie czytałes starych wpisów
do PIP:
ze względu na niskie zarobki urzędników w Polsce (a nie mity z YT o rzekomo dobrych zarobkach i biurokracji ogromnej i przeroście)
w ciągu 2 lat odeszło 400 osób z całej PIP na terenie kraju - nie ma urzędników, stąd są dłuuuuuuuuuugie terminy i nie dasz się rady dodzwonić bo resztka ludzi co została jest nonstop w terenie

wiele urzędów
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Ronin223: Najpierw postrasz Janusza, że jak głupiego papieru nie wystawi na jutro to wtedy podpieprzysz go do pip i go w zębach ci przyniesie oraz mandat będzie miał do opłacenia. Niech się zastanowi co mu się bardziej opłaca.

Skargę do pip możesz nawet przez epuap napisać, gdzie opiszesz stan faktyczny tj. jaka umowa i w jakim czasie was łączyła oraz kiedy Janusz przekroczył termin wydania świadectwa wobec czego prosisz kontrolę i
@Ronin223: ja nic więcej nie powiem po za tym że mają braki kadrowe
mity rozpowszechniane na YT przez liberalnych kuców są takie:
- Polska ma najwięcej urzędników
- podwojono liczbę urzędników
- urzędnicy dużo zarabiają, 5 tysi na rękę na początek w sanepidzie (ator z YT)

tymczasem realia:
- Polska wg eurostatu (unijny GUS) jest na 21 na 27 krajów miejscu co do wielkości budżetówki, inaczej mówiąc jesteśmy na końcu, jesteśmy
@Ronin223: nie #!$%@? się w tańcu z Janushem, dojedź go na ostro.

0. #!$%@? go do PIP, pomóc nie pomoże, ale zaszkodzić też nie zaszkodzi.

1. Wysyłasz do pana Janusha list polecony za zwrotnym potwierdzeniem odbioru z żądaniem wydania świadectwa pracy. Daj termin 3 dni i zażądaj jego dostarczenia do siebie. Informujesz że jak #!$%@? nie ruszy i nie wyda to zgodnie z art. 97^1 § 2 kodeksu pracy pozwiesz go
@Filipterka25 umowa była na okres próbny, nie było podpisania przedłużenia umowy żadnej. Ja nie chciałem dla niego pracować, on nie chciał abym ja pracował dla niego (brak mottwacji i chęci do pracy u niego z mojej strony)
urzędasy mają więcej, w skarbówce wiem, że mają 5-6k brutto osoby z wyższym


@cecidimus: to tam idź
zależy gdzie, w Warszawie owszem tyle mają po 10 latach czy 20 z 20% wysługi
to idź jak wiesz ile tam mają
tylko nie bądź zdziwiony
@Filipterka25:
z wykopami jest tak że zawsze lepiej wiedzą ile dostaje na konto policjant, urzędnik, żołnierz od tego urzędnika, policjanta, żołnierza który na wykopie napisze ile dostaje
mi też mówią ile dostaję na konto - jakbym nie wiedział
wg wykopów zarabiam conajmniej o tysiaka więcej
@Filipterka25: wykopki wiedzę o świecie czerpią od youtuberów
jak youtuber kuc negujący podatki powie że w urzędzie płacą 5 na rękę to potem wykop to mówi

a 6 brutto to nie jest 4.5 wg mojego doświadczenia
tylko 4260
kumpel z wysługą lat (20 lat ponad pracuje) ma 6 brutto i ma przelew 4260 na stanowisku głównego specjalisty (akurat z racji na moją funkcję nieco znam finanse i przelewy)
więc to nawet