Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Znajomy mi wypełniał to całe s24 i w mazowieckim dla niektórych powiatów jest sąd w Lublinie, a dla tych samych w sprawie dłużników jest sąd w Warszawie i z jakiejś wyszukiwarki okkrs.pl pokazało Warszawę, a według https://www.gov.pl/web/sprawiedliwosc/siedziby-i-obszary-wlasciwosci-wydzialow-gospodarczych-krs dla innych spraw niż dłużnicy musi być Lublin, ale sygnaturę niby nadali od razu. Warto czekać na odrzucenie, ew. przekieruja to jakoś czy po prostu z góry złożyć nowy wniosek? Czekam już dwa tygodnie i głupio by było czekać jeszcze miesiąc, żeby się dowiedzieć, że nara.

#spolka #dzialalnoscgospodarcza #firma #krs #sady #wlasnafirma #ksiegowosc #zakladaniefirmy #s24
  • 14
@Krall: Zależy od obłożenia i czy nic im się przypadkiem nie raczy #!$%@?ć jako że w związku z wprowadzeniem s24 operują na nowych systemach XD ciężko powiedzieć konkretnie, dawno nic nie rejestrowałem - pamiętaj tez, że jest sezon urlopowy więc sekretariaty i referendarze mogą mieć mniejsza wydajność. Jak zależy Ci na czasie to przedzwon do sekretariatu w Warszawie i ładnie poproś o zajęcie się Twoja sprawą w pierwszej kolejności, niewykluczone że
@Homnadren eh, dowiedziałem się tylko, że przekieruja po kilkukrotnym wytłumaczeniu o co mi chodzi, a statusu sprawy nie mogą sprawdzić bo system się nie włącza xF
@Homnadren Czesc, wiesz może czy po przekierowaniu do właściwego sądu sprawa będzie dalej szła jako s24 czy jakoś magicznie się teraz ten czas wydłuży? Dodzwoniłem się do Warszawy i powiedzieli, że elektronicznie już przekazali, a w Lublinie (a właściwie to Świdniku) nie mają takiej sprawy nawet jeszcze i nie wiem co zrobić
@Krall: A bo pan to by tak wszystko chciał od razu, a to musi mocy urzędowej nabrać ;p a tak serio to nie wiem ocb, podejrzewam że combo sezon urlopowy + fakt, że od 1 lipca cały KRS jest elektronicznie i pewnie luki łatają na produkcji mogą wpływać na długość rozpatrywania wniosku, ale tu nie ma reguły. Trzeba systematycznie dzwonić do sekretariatu (w Świdniku) i pytać czy już zarejestrowali wpływ +
@Homnadren wiesz może czy w s24 zaktualizuje mi się sygnatura na tą z Lublina jak już będzie? Cały czas muszę walczyć z infolinia (o dziwo tu nie mają kolejek i albo się dodzwonisz za pierwszym albo nie) i potem literka po literce podawać nazwę spółki i tłumaczyć o co chodzi, a ostatecznie i tak jest, że nie mają nic takiego i to jest niemożliwe, że z Warszawy już po 1,5 tygodnia przekierowali,
@Homnadren heh, zadzwoniłem tydzień później i dalej nie maja nic takiego i chcą numer przekazowy, więc dzwonię do Wawki i jednak jeszcze nie wysłali xDD jaja
@Krall: Z tym anulowaniem to też nie jest tak prosto, bo w przypadku spółek s24 na zgłoszenie do sądu masz tylko 7 dni, inaczej umowa spółki ulegnie rozwiązaniu. Ile to może trwać to nie mam pojęcia, ale jest tylko jedna metoda - pisać wnioski o przyspieszenie i dzwonić do sekretariatu non stop ;p