Wpis z mikrobloga

Zapraszam do obserwacji tagu #xerxesmrowki

Siemka :)

1) #tetramoriumbicarinatum Podłączyłem im drugie gniazdko w nadzieci na opuszczenie tego pierwszego i naprawienie go, bo jaki pisalem rozszczelnilo się:/ niżej zdjęcie nowego gniazda. Prosta konstrukcja wykonana z plaskownika aluminiowego antyram siatki i rurku akrylowej:)

2) #formicasanguinea Jakiegos lenia zlapalem albo brak weny i zwlekam z wykonaniem dla nich gniazda, mieszkają więc narazie w probowce:/ duzo robotnic juz jednak wyszlo z kokonow i pewnie na dniach sie nimi pochwalę:)

3) #solenopsisinvicta Bardzo powoli rozwija sie ta kolonia i sądzę ze to brak odpowiedniego gniazda. Musza jednak zostac w probowce bo czekam na #solenopsisgeminata i wowczas puszcze w obieg te pierwsze. Problem polega na tym że nie wiem jak wyjdzie z geminata wiec narazie czekam. Docelowo to geminata dostalyby duza arene i gniazdo:)

4) #carebaradiversa - jedza i wydaja na swiat nowe pokolenia sie a wiec robia to co lubia i to co najlepiej im wychodzi. Trudno czasem dostrzec subtelne roznice zwiazane z rozwojem ale wydaje mi się ze maja ciagly progres. Narazie mam je ponad 2 miesiace. Zobaczymy co bedzie pozniej

5) #manicarubida stracilem jedna z z pieciu krolowych w jednej z dwoch probowek:/ Takze mam teraz 4q i 5q, poza tym widzialem juz pierwsze poczwarki:]

Dzis odbiore akwa 30x60x15 i 35x15x25, ktore przystosuje do hodowli mrowek. Wieksze bedzie arena a mniejsze nowym gniazdem dla Carebara diversa

#terrarystyka
#mrowki
#formikarium
Pobierz PWRXerXes - Zapraszam do obserwacji tagu #xerxesmrowki

Siemka :)

1) #tetramoriu...
źródło: comment_1626692272S6dbJZfbTqP0AEJnuJZXEt.jpg