Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
Mirki polećcie proszę jakąś kooperacyjną grę dla dwóch osób gdzie można poczuć jakiś fajny klimat i grywać co jakiś czas. Głównie zależy mi żeby:
- pomiędzy partiami można było robić przerwy,
- rozkładanie nie trwało wieki,
- można przeznaczyć na pojedyńczą rozgrywkę max do godziny,
- nie kosztuje majątku bo nie wiem czy podejdzie, (myślę nad kupnem używanej).

Do tej pory wszystkie nasze gry polegają na mniejszej/większej rywalizacji, ale to co się nie sprawdza szczególnie u żony to długa rozgrywka (np. nasze ostatnia przygoda z Twilight Struggle.)
Będę wdzięczny za sugestie. Pozdrawiam.

#grybezpradu #gryplanszowe #planszowki
  • 22
@marugrab: A ja mimo wszystko polecę ci grę karciankę (ale nie kooperacyjną) Bang: Pojedynek.
Młócę w nią z różową już 3 lata. Czasami mamy ciągi po kilka tygodni dzień w dzień. Kosztuje niewiele, więc warto spróbować.

A jak możesz to podrzuć tutaj w jakie dwuosobowe wy graliście.
@marugrab: To co napisałeś brzmi mocno jak Pandemia/Pandemia Legacy ewentualnie Horrified (trudniej go zdobyć w polszy, ja osobiście bardzo lubie, gra właśnie w pandemiowym stylu gdzie stawiasz czoła potworom takim jak Frankenstein czy Drakula)

U nas w grupie Pandemia to już tylko Legacy a jak chcemy zagrać coś niezobowiązującego w tym stylu to gramy w Horrified.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Niedzwiedz87: myślałem o tym, koszt używki ~80zł. Jedyne co ludzie piszą że się długo rozkłada.

@nalej_mi_zupy: Na skrzydłach, Wyspa Skye, Splendor+Miasta, Londyn, 7 cudów pojedynek, Jaipur, Twilight Struggle, Takenoko, Wsiąść do pociągu, Brzdęk.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nalej_mi_zupy: taki typ gry w postaci budowania talii, planszy na której przemieszczasz się pionkami korzystając z możliwości kart. Musisz jak najszybciej zabrać artefakt i uciec ze statku (grałem w raban w próżni) bo dochodzi do tego losowanie kostek z woreczka które zadają obrażenia (im później w grze tym gorzej). Podobało nam się, jak się ogarnie zasady to można w godzinkę rozegrać partie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@marugrab: To ja polecę Munchkina, rozkładanie to dosłownie moment, a rozgrywka to około 30-40m, ale łatwo ją wydłużyć lub skrócić. Najlepiej się gra w 3-4 osoby, ale często gram z żoną we 2 i też jest fajnie. Polecam też dokupić dodatek Kardynalne błędy.