Wpis z mikrobloga

raz miałem rozmowę na junior admina, była jakaś pani rekruterka tak z 25 lat, spytała, czy używam w domu jakiegoś linuksa, ja mówię, że tak, Arch Linux, a ona, że raczej nie będą zainteresowani, bo szukają ludzi obeznanych z... (spojrzała chyba na jakąś kartkę) CentOS, RedHat i Ubuntu

ja mówię, że te też znam (a znam, bo moje EC2 na AWSie stawiałem na Ubuntu, a CentOS VMki w ramach homelab do nauki Ansible'a), ale widać, że myślała, że ściemniam, stała się bardziej służbowa i skończyło się na "oddzwonimy"

#linux #programowanie #pracait #programista15k #it #praca
  • 12
@cecidimus: jeżeli techniczną część rozmowy przeprowadzała pani z HR z wypisanymi na kartce wymaganiami których nie rozumie, to ciesz się że cię nie przyjęli bo miałeś do czynienia z wyższej klasy Januszexem i bardzo prędko #!$%@? by cię strzelił w tej robocie
@cecidimus: jak ogarniasz to raczej nie będziesz długo szukał, juniora którego nie trzeba uczyć absolutnych podstaw chętnie powinny przygarnąć średnie i większe firmy, takie które zatrudniają już kilkudziesięciu pracowników.

Druga rzecz że "oddzwonimy" wcale nie musi oznaczać odrzucenie twojej kandydatury, w sumie to zawsze pierwszym etapem jest screening CV przez HR, po to żeby technicznemu nie zawracać dupy. To techniczny podejmie decyzję czy przejdziesz dalej