Wpis z mikrobloga

Dobro dośli! Właśnie dotarłam cała i zdrowa do Nowego Sadu w Serbii. Tym razem wybrałam ,,cywilizowany" sposób podróżowania i jechałam autobusem, bo jesień, opady i takie tam ;p Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona, bo z tego co już widziałam, to miasto tętni życiem, nie jest drogie (mam bardzo ładny pokój jednoosobowy w centrum miasta za 65zł) i ludzie są szalenie pomocni. Jedna pani z obsługi w McDonaldzie tak bardzo ucieszyła się, że może z kimś pogadać po angielsku, że trzy razy krzyczała za mną ,,enjoy!" i dodałą jeszcze ,,you are a good girl!", o cokolwiek jej chodziło, ale poprawiła mi humor i pozytywnie nastawiła do tej małej podróży :D Coś czuję w kościach, że to Nowy Sad to był bardzo dobry wybór, jutro napiszę więcej co i jak bardzo mi się tutaj podoba :) #gwiezdnapodrozuje #takietam #serbia
  • 8
@gwiezdna: Luźne skojarzenie. W Serbii pokazywanie trzech palców zaczynając od kciuka, tak jakbyś robiła to zamawiając piwo w hałaśliwym barze, ma charakterystyczny wydźwięk. Jakby cię kiedyś naszli łyse draby w ciemnej alejce to możesz im spokojnie te trzy palce pokazać i coś tam rzucić że Srbja velikaja do Tokie Powinno zagwarantować doraźną nieśmiertelność i nowych "kumpli" :]

PS Nie uzywać w krajach gdzie z Serbami się nie lubią