Wpis z mikrobloga

Potrzebna pomoc, nim coś zepsuję!

Kupiłem i podłączyłem nowy dysk SSD. Zamiarem było przeniesienie Windows10 ze starego SSD na nowy. Dysk sformatowałem, nie dzieliłem na partycje (było tam tylko to 16 MB zabrane) no i przeszedłem do działania.

Ściągnałem Macrium Reflect 7 i zklonowałem te 4 partycje dysku C (tak jak widać na obrazku), na dysk Q (ten nowy SSD, który tak nazwałem) a pozostałe szare miejsce zrobiłem tak jak na filmiku kazali, żeby dać Maks. Wszystko się powiodło, klonowanie zakończone, z tym, że zamiast dysku Q mam dysk F i dysk Q. Dysk Q jest w zasadzie pierwszą partycją ze starego dysku C. Nie wiem co to jest i dlaczego się stało ale zamysł był taki, żeby był tylko jeden dysk (Q) dla Windowsa (a nie wiem nawet czemu nie ma znaczka, że tam teraz jest Windows) no a wyszło zupełnie inaczej i ja teraz nie wiem co mam zrobić.

Czy ja te dyski mogę jakoś połączyć ze sobą? Jak wchodzę w zarządzanie dyskami to tego Q teraz w ogóle mi nie pokazuje tam. No nie wiem no, nie znam się i mam nadzieję, że ktoś mi pomoże. Kompletnie się nie znam.

#komputery
60571933 - Potrzebna pomoc, nim coś zepsuję!

Kupiłem i podłączyłem nowy dysk SSD. ...

źródło: comment_1626555009EWLMXaYpVha1tfnwrcDcxX.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MaxVerstapen: Odpaliłem tak jak wcześniej no i wszystko wygląda tak jak na pierwszym screenie. Ja zapomniałem wspomnieć, że mam podłączone teraz 3 dyski. A czy ja w ogóle mogę odpalić z HDD jak nie mam na nim windowsa?
  • Odpowiedz
@60571933: #!$%@? xD po pierwsze, jak bawisz się w klonowanie to odpinasz wszystkie zbędne dyski. Następnie klonujesz, odpinasz dysk źródłowy i patrzysz czy system wstaje poprawnie z nowego dysku. Rozumiesz? Sprawdź czy system wstaje poprawnie mając podpięty tylko dysk ssd. Tylko to cie teraz interesuje
  • Odpowiedz