Wpis z mikrobloga

#mecz
Jedyny powód dla którego Superpuchar jest nazywany Gownopucharem jest fakt ze legia nigdy go nie zdobyła i warszawscy dziennikarze musza temu trofeum umniejszać. Nie dajcie sobie wmówić ze to prawda, brawo Raków.
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Lune: A może dlatego, że hajs za wygranie go to jakaś 1% hajsu za wejście do fazy grupowej Ligi Konferencji i że generalnie ten puchar nic nie daje w niczym. Już mecz ligowy by był ważniejszy.
  • Odpowiedz
@Lune: Masz rację i nie masz racji :D Jest to mimo wszystko trofeum, ale o trochę niższej randze niż inne. Jeszcze nie tak dawno w niektórych sezonach w ogóle nie był rozgrywany.
  • Odpowiedz
@Lune: Nie tylko przez Legie jest tak traktowany skoro go przywrócili i chyba Boniek naciskał by wrócić. Puchar Polski też był opluwany i Boniek mówił że chciał przywrócić tym pucharom klasę i znaczenie
  • Odpowiedz
@Lune: Nie jestem "wy", ja nie jestem nawet z Warszawy, byłem neutralnym obserwatorem, totalnie obojętne kto to wygra, ale taki jest fakt, za wygranie superpucharu są grosze, o niczym on nie decyduje. Ogólnie to taki poważniejszy mecz towarzyski i tyle. Obie drużyny zagrały całkiem nienajgorzej.
Najważniejsze, że nikt nie został kontuzjowany i tyle.
  • Odpowiedz
@Lune: raczej w druga stronę jak już, gdyby Legia wygrała, to mówiliby, ze to bardzo ważne trofeum. Mimo wszystko to nie jest jednak wybitna zdobycz i cieszyć może drużyny, które nic lepszego nie osiągnęły.
  • Odpowiedz
@CzaryMarek: Mecz o Klubowe Mistrzostwo Świata to też sparing, co?
Masz jeden mecz o trofeum to się spinasz i wygrywasz, leci to do statystyk, masz wpis na wikipedii na lata.
Sportowiec nie potrzebuje dodatkowej premii, czy innych benefitów z tego tytułu.
Jest mecz o puchar to go zdobywasz albo nie, a jak ktoś po przegranej wmawia że to tylko sparing to ma wyraźny problem z faktem że przegrał.
  • Odpowiedz
@Lune: No zgadza się, nigdy nie oglądałem meczu o KMŚ. Nawet nie wiem kto jest teraz KMŚ, ani nie wiem kto kiedykolwiek nim był xD

Raczej należy się cieszyć, że nie był to jednostronny mecz, oba kluby zagrały dobrze, kto wygrał to mi to zwisa totalnie, ale że Raków grał na równi z Legią, to dobra zapowiedź na europejskie puchary.
  • Odpowiedz
@Lune: To samo można powiedzieć o każdym Superpucharze w tym Europy, gdzie bardzo często to głównie triumfatorowi tego słabszego pucharu (PZP*, Pucharu UEFA, Ligi Europy) zależało na zwycięstwie a zwycięzca Ligi (Pucharu) Mistrzów grał, bo musiał.

Taki mecz bardziej pokazowy, rozpoczynający nowy sezon, ale wg mnie lepiej mieć puchar (nawet słabszy) w gablocie klubu niż go nie mieć.

* - Puchar Zdobywców Pucharów sam w sobie często miał słabą obstawę
  • Odpowiedz
@CzaryMarek No tak klubowe MŚ gówno, superpuchar gówno, najważniejsza liga mistrzów przecież co nie? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Klubowe MŚ nikt w PL. Nie transmituje chyba, stąd mała popularność u nas, ogółem na świecie jest spore zainteresowanie, ale w PL jak w lesie. Do niedawna nawet nie pokazywali ligi Francuskiej bo przecież
  • Odpowiedz