Wpis z mikrobloga

są tu jacyś posiadacze Toyoty Prius?
Ile wytrzymują baterie? Planuję kupić około 10 letnią, w takich bateria nie będzie już zjechana?

Ogólnie kiedyś jeździłem Yarisem hybrydowym i tam napęd elektryczny wyłączal się już powyżej 40km/h o ile przyspieszałem baaaardzo powoli jak trochę mocniej nacisnąłem gaz to i tak przyspieszał tylko na spalinowym i w normalnym ruchu miejskim palił 7-8 litrów/100km, Prius do jakiej prędkości jest w stanie jechać tylko na napędzie elekrycznym?

Ile realnie pali w trasie? W necie znalazłem coś tam, że niby 5,5-6L/100km ale tyle to pali moja fiesta MK6 z silnikiem beznynowym 1,25L i 70 koniami więc wątpię, ze 400kg cięże auto serio podobnie by paliło xD
Ile pali w mieście? W necie twierdzą, że nawet do 4 litrów można zejść przy normalnej jeździe ale to znowu kłóci się z moimi doświadzeniami z Yarisa Hybrydowego XD

#toyota #toyotaprius #prius #hybryda #motoryzacja #samochody
  • 17
@LuxEtClamabunt: Hybrydami trzeba umieć jeździć. Mają inną skrzynię, więc jak wciskasz mocniej pedał hamulca to nic nie zyskujesz, a więcej palisz. Ja jeżdżąc Pankowymi Corollami (chyba 1.8 w hybrydzie), byłem w stanie na trybie ECO osiągnąć spalanie na poziomie 3,4L - ale to się wiązało totalnie na jeździe ala grzyb i za wczasu przewidywania sytuacji drogowych - może to będzie śmieszne, ale bardziej mnie taka jazda bawiła niż piłowanie auta na
@Bratkello: O kurcze Mirek. Wstępnie byłem zainteresowany toyotą hybrid c-hr 2.0 lub corollą oraz niehybrid wolksvagen t-cross. Ale ja często po mieście lubię przyspieszać i szybko jeździć w miejscach gdzie jest to bezpieczne. Jak jest do 70 ogranicznik to cisnę do 70-75. Czyli mówisz, że hybryda w takim razie nie dla mnie? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@nick230: 2.0 to właśnie taki silnik do takiej jazdy, aczkolwiek nie obejdzie się do zmiany nawyków tak aby efektywnie wykorzystać zalety hybrydy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Bierz Corolle 2.0. CH-R to jakościowy dramat i najgorszy samochód jakikolwiek może być - większy od Corolli a ma mniej miejsca w środku.