Wpis z mikrobloga

Dzisiaj wyszedłem z domu na spacer, wstąpiłem do Żabki, w której obsługiwał mnie miły czarnoskóry młody chłopak, po drodze spotkałem dwie roześmiane dziewczyny z torbami w tęczowe flagi, do których rzecz jasna odwzajemniłem uśmiech, w Łazienkach widziałem pary z wózkiem rozmawiające po ukraińsku/rosyjsku (nie odróżniam tych języków, więc nie wiem), a po powrocie do mojego bloku moja sąsiadka - pani z Indii, która bawiła się ze swoim synkiem na podwórku, powitała mnie nieco koślawym (dopiero się uczy polskiego), ale szczerym "dzień dobry" :)))

Ale to fajnie obserwować, jak Polska się zmienia na bardziej różnorodny, kolorowy kraj! Może wreszcie nadchodzi koniec poPRLowskiej szarości, a wraz ze zmianą pokoleniową Polska się zliberalizuje i unormalizuje! Trzeba tylko zwalczyć starych Januszy z PiSu i młodych Januszy z Konfederacji.

#warszawa #polska #neuropa #oswiadczenie
Pobierz azen2 - Dzisiaj wyszedłem z domu na spacer, wstąpiłem do Żabki, w której obsługiwał m...
źródło: comment_1626449812hioO8ZA7zEpnJiO1ktC8cU.jpg
  • 17
@azen2: poczekaj jak ci piaskowi książęta córkę zgwałcą albo samochód podpalą to się zreflektujesz, na szczęście do tego nie dojdzie bo PiS będzie bronił Polski przed "uchodźcami"
@bitcoholic: Ten czarnoskóry chłopak mówił po polsku bez akcentu, więc pewnie się tutaj wychował i jest Polakiem, a nie uchodźcą. A państwa z Indii, którzy się wprowadzili do mojego bloku, znam osobiście i to bardzo fajni ludzie, pracują, nie gwałcą i nie podpalają. A Warszawa nie zawsze była tak różnorodna, bardziej kolorowo się zrobiło dopiero w okolicach 2015 roku, gdy PiS wygrał wybory (nie wiem, czy to ma jakiś związek, ale
wstąpiłem do Żabki, w której obsługiwał mnie miły czarnoskóry młody chłopak, po drodze spotkałem dwie roześmiane dziewczyny z torbami w tęczowe flagi, do których rzecz jasna odwzajemniłem uśmiech, w Łazienkach


@azen2: Nawet wiem w której żabce byłeś :) A czarny gada płynnie po polsku.
ED: A dobra, widzę że to później dopisałeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@macendrju: Czemu prowokacyjny? Nie podoba Ci się? Wszystko, co napisałem, jest prawdą, bo nie dość, że Polska staje się coraz bardziej różnorodna, to jeszcze młode pokolenie za może 20 lat doprowadzi do legalizacji małżeństw jednopłciowych, żeby te dwie panie, które dzisiaj spotkałem, mogły wreszcie czuć się akceptowane w społeczeństwie ()
@bialegomisa: No kiedyś w Warszawie na pewno nie mieszkało tylu obcokrajowców co dzisiaj, bo Ukraińcy zaczęli przyjeżdżać masowo dopiero po 2014 roku, gdy u nich wybuchła wojna, Hindusów i ludzi z tego rejonu też nie było wtedy widać tak bardzo jak teraz, dzisiaj codziennie u mnie na Mokotowie spotykam kogoś czarnoskórego na ulicy czy w autobusie, a jeszcze kilka lat temu trzeba było jechać do Centrum, żeby z taką częstotliwością ich