Wpis z mikrobloga

powiedz mi, czy trzeba do tej pracy studiów wyższych?


@dad1111: nie, ale trzeba pewnych predyspozycji i wiedzy z zakresu IT, nie możesz z kasy po kilkudniowym bootcampie wbić sie na junior testera jeśli wcześniej nie ogarniałeś systemów IT w stopniu mocno zaawansowanym. Taki tester manualny nadal musi ogarniać linuxa, musi coś tam wiedzieć z zakresu BTSów jak Jira, no i najlepiej żeby ogarniał systemy komputerowe i mobilne, bo inaczej będzie ciężko.
Taki tester manualny nadal musi ogarniać linuxa, musi coś tam wiedzieć z zakresu BTSów jak Jira, no i najlepiej żeby ogarniał systemy komputerowe i mobilne, bo inaczej będzie ciężko.


@Rabusek: niby tak ale nie do końca xD Są miejsca gdzie tester musi tylko obsługiwać przeglądarkę i opisywać czy kliknięcie powoduje to co było opisane w tasku xd
@Rabusek: mnie studia pomogły. Przed studiami pisałem jakieś programy na poziomi hindusów. Studia to pisanie wg wzorców projektowych, zarządzanie projektem, budowa systemów op. i kryptografia. Sporo rzeczy które po tylu latach nadal pamiętam.

Jeśli chodzi o testera to osobiście nie znam przedmiotu, który byłby temu poświęcony.

Pani na kasie też ma szkolenie, składasz burgery w mc i też masz szkolenie.
@RyzyKamil: no to może w złych projektach byłem i w zbyt dużych korpo ale:

- u nas BE testował CI i testy napisane przez programistów
- testy pisał test manager i wprowadzał do systemu wg którego testowali testerzy
- jestem w IT i nigdy nie widziałem demo od testerów manualnych. Ja nagrywałem sporo gdy przygotowywałem PoC
- za buildy u nas był odpowiedzialny CI

w 99% praca to sprawdzenie czy coś
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dad1111: no chyba tylko jak robisz proste crudowe projekty to i wtedy praca devów nie różni się wiele od pani na kasie. W bardzej zaawansowanych projektach to tester od samego początku jest przy tworzeniu wymagań i ostatecznie je akceptuje, żeby w fazie projektowania nie powstały błędy. To samo tyczy się gotowych funkcjonalności, one nie muszą tylko działać ale i działać dostatecznie szybko, nie powodują degradacji w innych funkcjonalnościach, odpowiedni logują, zachowują