Wpis z mikrobloga

Powiedzcie mi jak dobry jest ten komputer? A może bardziej czy jest wystarczający do "pracy" np z photoshopem/lightroomem itd. Bo pograć raczej nie pogram. A na pewno w nic wymagającego.
Po prostu zastanawiam się czy składać sobie nowego kompa już z lepszą kartą itd czy jednak ten procek itd mi wystarczy.
Widzę że jakiś problem z ramem jest, pewnie wina tego że jest wsadzone 4x8 z czego 2 są jednej firmy i 2 drugiej :D

#komputery #pcmasterrace
źródło: comment_1626444267wwCNSeJsIfRdEssND1GXRz.jpg
  • 13
@MrBeast: co ty #!$%@?. ten komp na spokojnie uruchomi każdą nową grę co najmniej na średnich i w fhd. procesor masz żyletę, 16 rdzeni na spokojnie wystarczy do jakichś średnio-zaawansowanych programów. karta jest trochę kiepska jak na dzisiejsze czasy, poczekaj jak spadną ceny gpu i kup sobie jakiegoś rtx 2700 i będziesz miał konkretnego kompa do gier na odpalający większość gier na ultra w 60hz
@MrBeast: W grach powstrzymuje cię karta graficzna, bo 1050ti to nisko-średnia półka sprzed 4 lat, ale do pracy ten komputer wymiata i nie masz potrzeby wymieniać tego na nic nowszego żeby zauważyć znaczącą różnicę (no chyba że jesteś w stanie rzucić kilkadziesiąt tysięcy na stół i lecieć na procesorach serwerowych po 100 rdzeni xD). Nie wiem co masz na myśli przez problemy z RAMem, jest sobie 32GB w czterech kościach na
ten komp na spokojnie uruchomi każdą nową grę co najmniej na średnich i w fhd


@Mystoo: Uruchomić uruchomi, gorzej z klatkami ( ͡° ͜ʖ ͡°). GTX 1050 Ti nie da nawet 30 fpsów na średnich w CP2077, w Horizon Zero Dawn ok. 35, w RDR2 góra 40.

nie masz potrzeby wymieniać tego na nic nowszego żeby zauważyć znaczącą różnicę (no chyba że jesteś w stanie rzucić kilkadziesiąt
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jan_K: Dałoby wzrost, tak, ale pytanie na które sobie sam odpowiedziałem brzmi "czy opłaca się do tego dopłacać". Może ktoś uważa inaczej, imo na 2700X zrobisz wszystko w dobrym tempie i zmiana nie jest konieczna, ale zawsze da się coś zrobić szybciej, fakt.
@MrBeast: ja tam zawodowo trzaskam dużo Photoshopa i aftera na I7 4790k, 16gig ram, 770gtx I nie czuje dużej potrzeby zmiany jeszcze :) a robię projekty dla dużych firm jak np redbull tv
@Jan_K: ale ja mówię o średnich ustawieniach. chyba w rdr2 na średnio-niskich wyciągnęło by nieco więcej klatek, a jak nie to zawsze można włączyć ograniczenie na 30fps, być może rozgrywka nie będzie należała do najbardziej hiperrealistycznych doświadczeń w życiu op'a, ale gra nadal będzie grywalna i to na bardziej stabilnym poziomie i z lepszą grafiką niż na ps4. natomiast co do cp2077 to op dużo nie straci jeśli odpuści sobie ten