Wpis z mikrobloga

#neuropa #4konserwy #bekazkatoli #kosciol #urojeniaprawakoidalne #panstwozdykty

POLICJA WPADŁA DO PIZZERI BO NA ŚCIANIE TEGO LOKALU WISIAŁ

kolaż obrazu jednego z najwybitniejszych malarzy ubiegłego wieku, Amedeo Modiglianiego, na tle obrazu przedstawiającego ikonę religijną.


MĄDRZEJSZYM NIE WSPOMNIEĆ JEST, ŻE CAŁOŚĆ ZOSTAŁA PRZEZ NICH ZAREKWIROWANA

XDDDDDDDDD

https://www.facebook.com/IggyPizza/posts/2903266643265806
N.....t - #neuropa #4konserwy #bekazkatoli #kosciol #urojeniaprawakoidalne #panstwozd...

źródło: comment_1626437212kfGcuBT4qKRx4E3adWRvNn.jpg

Pobierz
  • 64
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Serio dziwi Cię fakt, że naga kobieta na tle ikony religijnej może kogoś obrażać?


@Mathas: No obrażać kogoś może, ale nie jest to powód do wzywania policji.

Tym bardziej samo zarekwirowanie tego obrazu przez wspomnianą wyżej policję, jest
  • Odpowiedz
  • 8
@Neubert Jak najbardziej jest to powód do wzywania policji skoro prawnie jest to zakazane. Jeśli komuś nie pasuje prowadzenie biznesu zgodnie z obowiązującym prawem to niech się wyprowadza.
  • Odpowiedz
Jak najbardziej jest to powód do wzywania policji skoro prawnie jest to zakazane.


@Mathas: Co jest prawnie zakazne?

Wskaż mi paragarf, który mówi, ze nie mogę na tle jednego dzieła, umieszać innego obrazu.

Proszę o konkrety,
  • Odpowiedz
tutaj nie ma najmniejszych wątpliwości, że ktoś to robił.


@Mathas: Ja mam wątpliwości, bowiem nie widziałem w kodeksie karnym przepisu, który zabrania umieszczania na ścianie kolażu, składającego się z dwóch innych obrazów.
  • Odpowiedz
  • 9
@Neubert Twoje wątpliwości każdy ma akurat w dupie ¯_(ツ)_/¯ Udawanie, że problemu nie ma czy nie istnieje nie zmienia rzeczywistości.
  • Odpowiedz
@Neubert: Jak Bóg, Maryja czy Jezus, poczuli się urażeni to powinni zainterweniować w sądzie.
Oczywiście znieważenie osoby jest na wniosek znieważanego. Jak Ordo Iuris zainterweniuje na wniosek Maryi to powinni dostać od papieża status świętej organizacji skoro mają objawienia maryjne xD
  • Odpowiedz