Wpis z mikrobloga

Dyskusja o baby shower na głównej coś mi przypomniała. Wysyłałam niedawno prezent dla znajomej, a że jest w zaawansowanej ciąży chciałam dorzucić też coś dla maluszka. Wtedy uruchomił się mój ojciec i zrobił straszną inbę o to, że nie daje się nic nienarodzonym dzieciom, bo to może sprowadzić nieszczęście xD Faktycznie, jak tak sobie wspominam to ojciec jest w tym przekonaniu bardzo ortodoksyjny i kiedy urodziła się moja siostra robił dziki rajd po sklepach żeby skompletować wyprawkę zanim wypisali ją z mamą ze szpitala. Wydaje mi się jednak, że to paskudny zabobon i dawno nikt już w takie rzeczy nie wierzy, a stary zachowuje się jakby go wypuścili że skansenu. #dzieci #babyshower #ciaza #niemowlak #niemowle #przesady

Wierzycie w ten przesąd?

  • Tak, stary ma rację. 8.3% (5)
  • Nie, mamy XXI wiek xD 91.7% (55)

Oddanych głosów: 60

  • 2
@NajlepszyStalkerWZonie: Stary nie ma racji, no ba. Żadnego nieszczęścia nie sprowadzisz. xD

Przyznam jednak, że myślałem o tym kiedyś i mimo wszystko - poród może się różnie skończyć, a wtedy świeżo upieczona nie-mama zostaje z masą gówna dla dziecka, które właśnie straciła. To musi być dość przybijające, więc trochę logiki w tym nieprezentowaniu przed urodzinami może i jest.