Wpis z mikrobloga

#pracait #programista15k #programowanie

Ciekawi mnie ilu z was front endów, back endów z wiedzą dotyczącą cyklu życia softu, kontroli wersji i całej tej otoczki chciałoby przebranżowić się na bardziej dochodowe gałęzie: data science, data engineering, dev ops.

Myślę nad mentoringiem programistów różnych branż na ścieżkę data scince, data engineering, cloud computing i częściowo dev ops.
  • 16
  • Odpowiedz
@arysto2011: Nie no ja nie chcę się wykłócać, po prostu patrzę teraz na JustJoin i faktycznie, szukają senior frontendów za np. 11-16k, ale jest też ogłoszenie na senior data scientist za 12-18k. A patrząc od góry widzę np. senior frontend do 14k USD i senior data engineer do 12k USD. Widzę też np. firmę, która na lead data engineera daje niższe widełki (4.5-9k USD) niż na senior fronend deva (5-10k USD).
  • Odpowiedz
@arysto2011: jestem starym senior developerem, mam kilkanaście lat doswiadczenia w produkcji oprogramowania. Znam SQL, bazy danych, Pythona. Zawsze swietnie ogarnialem matmę, w tym statystykę. Jak byś się na moim miejscu zabrał za przebranżowienie na data scientista?
  • Odpowiedz
@Creamfields: wziąłbym sie za ds stack pythona:

1. doszkolil sie z uzywania pythona
2. scikit-learn
3. EDA (exploratory data analysis)
4. algebra liniowa i statystyka
4. deep learning (architektury i narzedzia: TF, Pytorch)
5. MLOps - (TF Serving, ML Flow)
6. MPP (PySpark + troche cloud np. AWS EMR)
7. Wizualizacja / deployment (Matplotlib, plotly, streamlit, joblib)
8. Wirtualizacja (Docker, Kubernetes)

Z twoim doświadczeniem celowałbym w Scale i natywne apki Sparka.
  • Odpowiedz
@Snaki: Moja oferta nie jest skierowana tylko do seniorów. Senior data to widelki zwykle powyzej 20k. Ale nie to nie jest clue mojego posta. Chce mentorować ludzi, którzy juz mieli styczność z programowaniem i chcą zmienić działkę na data science / data engineering / dev ops.

Na początek za darmo, bo chce sobie wypraktykować metodologię.

Pytam zatem ponownie ilu znalazłoby się chętnych. Bez względu na to ile zaraboa najbardziej wykoksany specjalista
arysto2011 - @Snaki: Moja oferta nie jest skierowana tylko do seniorów. Senior data t...

źródło: comment_1626444253NSpf3NdEHi1uUgKBXOU9xm.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@arysto2011: ja bym w application developer DevOps chciał isc, a nawet już zacząłem działać w tym kierunku, ale szczerze robię to w pracy, mam na to przeznaczony czas. Nie znalazłbym dodatkowego czasu po pracy na przebranzowienie się
  • Odpowiedz