Wpis z mikrobloga

@magawek: robi firma, (niestety będzie to instalacja na 23% vat). Co znaczy że ma problemy z aplikacją, rozwiń proszę jeżeli możesz jaka jest skala tego problemu (np wiesza się od czasu, przekłamuje dane, czy też wogóle nie działa?)
@bizesowyjanusz: masa różnych problemów, często pokazuje brak danych, często problem jest by się połaczyć z aplikacją. Ogólnie Growatt, który wedle niektórych jest gorszym inwerterem, według mnie zjada na śniadanie HUAWEI pod względem aplikacji. A i sam w wyposażeniu jest podobny do HUAWEI, też posiada zabezpieczenie AFCI, ogranicznik przepięć T2 DC oraz ma dużo lepsze parametry wejściowe DC niż HUAWEI. ;) M.in mppt 140-1000V, jak i 13A możliwego prądu roboczego na wejściu
@bizesowyjanusz: ja mam Huawei i w ciągu ostatniego miesiąca aplikacja/strona faktycznie miewała problemy ale nie były notoryczne - mogę ocenić na jakieś 5h sumarycznie. Dużo? mało? nie mam pojęcia jak jest u innych firm. Wiem jedno nawet jak nie było dostępne to później falownik przekazuje zaległe dane i nic nie znika. Oczywiście zawsze możesz połączyć się bezpośrednio z falownikiem po jego AP na WiFi. Jak masz własny system logowania na RS458
@adeo1987 : Growatt seria x będzie robił to samo co huawei przy czym nie będzie problemów z monitoringiem, konfiguracją (nawet jak apka nawali to masz monitorek) urządzenie jest tańsze o kilkaset złotych i równie dobrze zabezpieczone. Z plusów huaweia masz pozorną możliwość podłączenia baterii i używania dedykowanych optymalizatorów. Do prostych instalacji zdecydowanie polecam growatta bo sie człowiek nie #!$%@?.