Wpis z mikrobloga

#anime #psychopass
KEK. "nazwisko takie i takie, jesteś prawowitym użytkownikiem, cel zlokalizowany, cel musi zostać wyeliminowany, odbezpieczam działko #!$%@?ące numer 2137, tryb egzekucyjny, zachowaj ostrożność, o hui cel zdążył cię #!$%@?ć, super technologia #!$%@?, życzymy miłego dnia" (°°
Pobierz tei-nei - #anime #psychopass 
KEK. "nazwisko takie i takie, jesteś prawowitym użytko...
źródło: comment_1626352194onaGbxEJxXjnBace4TKIOb.jpg
  • 6
@JustKebab: ja mam raczej bekę z tego systemu i technologii, gdzie sprzęt #!$%@? ci jakieś polecenia przez 10 minut zanim zacznie działać. koleś chce strzelić bo go jakiś robo-pies atakuje, a jest zmuszony uciekać i robić uniki, bo super hiper zaawansowana zabawka przyszłości musi najpierw przedstawić prognozę pogody, zanim się w końcu odpali lol. nie wiem, jestem dopiero na 11 epie ale byłoby fajnie, gdyby ktoś się tam skapnął że taka
@tei-nei: być może to także zaprezentowanie kolejnej wady tego "idealnego systemu"; fabuła w końcu do pewnego momentu na tym się opiera. Połączenie zabójczej technologii z "myślą ludzką". Identyfikacja, przypomnienie o zasadach BHP, przedstawienie instrukcji i możliwości no i ostatecznie decyzja użytkownika. Z drugiej strony one chyba zawsze trafiały po namierzeniu, ale w sumie dawno to oglądałem, więc nie pamiętam :P

@Memorymemory: no tak, powtarza się ciągle że ten system jest idealny, kiedy widać że nie jest. tylko, że póki co nikt nawet nie zaczął go głośno kwestionować. broń się blokuje kiedy nie trzeba, nie odpala się kiedy trzeba, bardzo wybiórczo segreguje się ludzi na dobrych i złych, antagoniści potrafią wręcz wykorzystać ten system na swoją korzyść, ale główni bohaterowie nie chcą nawet przez chwilę pochylić się nad tymi problemami. co komu
@kinasato:

właśnie odkryłaś bardzo ważny wątek dystopiczny w tej serii ( ͡° ͜ʖ ͡°)

domyślam się ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie wiem ile osób musi jeszcze zginąć, zanim bohaterowie dojdą do tych samych wniosków, ale poczekam cierpliwie. chyba że ich zmuszono do zacipowania, to wtedy przepraszam :(