Wpis z mikrobloga

@Watchdog_Polska Hej, mam pytanie. Polski rząd zrobił akcję marketingową z banerami na cały kraj dotyczącą 770mld z Unii, które teraz najprawdopodobniej przepadną. Pomijam fakt funduszy z Unii, ale jednak sama akcja marketingowa musiała trochę kosztować. Z tego co wiem, to billboardy w całym kraju były tym zaklejone. To nie są małe pieniądze. Poszło to zapewne z kieszeni podatnika.

Czy w tym przypadku można pozwać rząd lub jakąś konkretną instytucję, za to, że przetrwoniła pieniądze na informowanie o programie, który nawet nie wystartuje?

Ktoś powinien za to beknąć, oddać pieniądze, zapłacić karę, etc. Co o tym myślicie?

#prawo #bekazpisu
  • 10
@to_znowu_ja @DamiDami

Można zapytać - tutaj przykładowa formatka wniosku KPRM i Bank Gospodarstwa Krajowego, np. ile kosztowała ta kampania, kto ją zlecił, o skany umowy i faktur na jej realizację itd. Może też dlaczego nie ma tam informacji o pochodzeniu funduszy z UE, choć pojawiało się już takie ,,wytłumaczenie" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Taki napis oczywiście mógłby się pojawić - mówi eurodeputowany PiS Ryszard Czarnecki, przy czym od
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wizard3: nieźle, doceniam wysiłek, dzięki :)

Fajnie się bawią za nasze pieniądze. Kampania za miliony na reklamę projektu który nawet nie przeszedł... Co za dramatyczny rząd.