Wpis z mikrobloga

Ile średnio płacicie miesięcznie za prąd? Moje rachunki regularnie rosną, niewspółmiernie do ilości urządzeń elektrycznych w domu. Płaciłem do teraz 160-165 zł, do stycznia 2021 r. płaciłem po 130-135 zł, podałem stan licznika na początku lipca i od lipca prognozowane faktury są po 185-190 zł. Tradycyjnie - nie jakaś stara lodówka, zmywarka (2x w tygodniu zmywanie, niektórzy zmywają raz albo dwa razy dziennie), komputer, którego nigdy nie wyłączam (2/3 mojej pracy to HomeOffice i muszę mieć dostęp natychmiastowy), TV nowy OLED (zakładam, że w miarę energooszczędny), czasem konsola. Jakieś drobne urządzenia jak androidboxy, odkurzacz wifi, latem klimatyzacja ścienna (ale to zużycie od stycznia do końca czerwca, gdzie w czerwcu jeszcze 15 dni nie było mnie w domu). Na samym początku wymieniłem wszystkie żarówki w całym mieszkaniu na żarówki LED-owe. Ile Wy płacicie? Co może być cichym pożeraczem prądu? #mieszkanie #rachunki #prad #codziennezycie #zycie
  • 20
  • Odpowiedz
@Caracas: Mieszkanie 82m2 w kamienicy, mieszkam tylko ja z żoną i psem :-D. Okres styczeń-czerwiec 2021 zużyte tyle, że na kolejny okres policzyli faktury miesięczne po 185-190 zł.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Smartek: Ja dom 100m2. Nowy 2018. Wszystko A+++ lub A++ .

W domu żona ja i córka. Mnie często nie ma bo marynarz here. 2 miesiące - 400 zł zimą 440-450
  • Odpowiedz
@Caracas: Czyli średnio około 200 zł miesięcznie? No to niby normalnie, pytanie jak Twoje kobiety korzystają z prądu, bo ja np. pilnuję, żeby światło niepotrzebnie się gdzieś nie świeciło itd.
  • Odpowiedz
@Caracas: U nas też ogrzewanie gazowe - tutaj jednak prądu trochę zużywa ta pompa na pewno, ale czy aż tyle? Dzisiaj miernikiem posprawdzam z ciekawości różne urządzenia (całe listwy), bo aż jestem w szoku. Chyba, że po prostu prąd też podrożał, o czym się często czyta(-ło). O takiej lodówce wielkiej zawsze marzyłem ;). Mam tradycyjną A++ BOSCH-a 2-metrowego.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Smartek: Wiesz co z moich obserwacji wynika, że mój pięć pobiera prądu za 50 zł (2 miesiące). O tyle wzrastają mi rachunki zimą. Mam też indukcję, ekspres do kawy działa często, tv standard. Laptop tylko jak są notowania giełdowe czyli 3-4 h dziennie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Smartek: Reasumując nasz wywód..wydaje mi się, że prąd tak podrożał. Można podziękować wiadomo komu. To podatki i opłaty dodatkowe generują taką kwotę
  • Odpowiedz
@Caracas: Najlepsze, że jak teraz przy upałach kilka godzin dziennie używana jest klimatyzacja, podam w grudniu stan licznika i znowu mi wyliczą pewnie więcej - spodziewam się wówczas ponad 200 zł...
  • Odpowiedz
@Smartek: Prąd drożeje. Patrz na zużycie jeśli chcesz sprawdzić, czy ci coś nagle nie zaczęło brać więcej bo w tym kontekście wyższe rachunki nic ci nie powiedzą.

Ja na razie w wynajmowanej kawalerce z żoną mieszkam. Obydwoje pracujemy zdalnie, więc 2 komputery (w tym jedna stacjonarka) chodzą większość dnia. Kuchenka elektryczna, ale ta do dupy - ceramiczna co się cała grzeje, stara lodówka. Za okres 6.10 - 17.04 zużyliśmy 1458 kWh,
  • Odpowiedz
@Smartek U mnie to co na screenie. Te grosze to noty odsetkowe bo jak zwykle przez sklerozę płacę po terminie... Dom ok. 200m, 2 dorosłych + 2 dzieci. Ogrzewanie gazowe, płyta indukcyjna, suszarka do ciuchów (choć teraz nieużywana bo ciepło na zewnątrz), zmywarka raz dziennie. Home office ja i żona. Wprowadziliśmy się w tamtym roku. Pierwszy rachunek jeszcze niepełny okres rozliczeniowy.
NotNull - @Smartek U mnie to co na screenie. Te grosze to noty odsetkowe bo jak zwykl...

źródło: comment_1626335525E1KqtS8VFJYE31pIXH8UPo.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Reasumując nasz wywód..wydaje mi się, że prąd tak podrożał. Można podziękować wiadomo komu. To podatki i opłaty dodatkowe generują taką kwotę


@Caracas: Ja niestety też aktualnie bardzo dużo płacę za prąd... Ok. 250 zł/msc za 2 osoby, z czego połowa (!) to opłaty dystrybucyjne :/

Kiedyś płaciłam dużo mniej, no ale trzeba też uczciwie przyznać, że teraz mam klimę i zmywarkę + siedzę na HO. Wydaje mi się jednak, że podwyżki
  • Odpowiedz
@NotNull: u mnie 3860zł/rok, średnio 321zł/miesiąc, 4 osoby, 54m2, kamienica, 1 osoba home office, ogrzewanie na piec, podgrzewanie wody bojlerem 100l, 3 PC. Ktoś płaci więcej? W tamtym roku było 3100 zł, więc 260 zł/miesiąc, albo tak bardzo zdrożało, albo ktoś się podpiął, nie ogarniam.
  • Odpowiedz