Wpis z mikrobloga

mirasy. planuje wyjazd wakacyjny do #dolnyslask

i zastanawiam się czy wybrać opcję:
- 3 noclegi: 3 noce, 4 noce, 4 noce
- 2 noclegi: 7 nocy, 4 noce

zarówno ostatni jak i przedostatni etap będą w fajnych miejscach. pytanie czy nie lepiej jednak rozbić 7 nocy na dwa różne miejsca? nie mam doświadczenia, ale jeśli na miejscu okazałoby się coś nie tak to mogłoby być średnio. 4 noce można przeżyć. w przypadku 3 noclegów byłaby też możliwość zwiedzenia innych części regionu... hmmmmm...

no ale z drugiej strony to miejsce zapowiada się super, na odludziu itd. ʕʔ

#podrozujzwykopem #pytanie #wakacje #podroze

jaki wariant wybrać?

  • 3 noclegi (3 noce + 4 noce + 4 noce) 80.0% (4)
  • 2 noclegi (7 nocy + 4 noce) 20.0% (1)

Oddanych głosów: 5

  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@pieczarkowy w sumie to dużo zależy od tego jakie atrakcje masz w okolicy w której będziesz.
Ja dam ogólnie staram się rozbijać wyjazdy na więcej noclegów, żeby więcej zobaczyć. Ale jak będziesz miał nocleg gdzieś w okolicach Karkonoszy, a lubisz łażenie po górach, to nawet jeden nicleg wystarczy itd ;)
  • Odpowiedz
@Dare: dzięki za odpowiedź! generalnie w planach jak najwięcej spacerów po szlakach i miejsca gdzie nie ma przesytu turystów. atrakcje całego województwa mam zapisane, ale część z nich pewnie sprawdzimy wyłącznie na wypadek brzydkiej pogody. brak kondycji powoduje, że nie będziemy atakować gór, a raczej łagodniejsze szlaki i szczyty. za namową znajomych rozbiłem to na 3 noclegi, chociaż przyznam szczerze, że w momencie, gdy na papierze mam zarezerwowane dwa noclegi,
  • Odpowiedz
  • 0
@pieczarkowy powodzenia, ja wczoraj właśnie zabukowałem sobie trzeci nocleg, ale w drugim kierunku, w poniedziałek wyjeżdżam z dolnego Śląska na wakacje :P
  • Odpowiedz
@Dare: wchodzę na wykop akurat jak odpisujesz XD

no ja wybrałem srebrną górę (wstępnie - to jest ten trzeci nocleg jaki w sumie szukam na siłę. szlaki + twierdza, którą chętnie bym zobaczył), międzygórze i jakąś wieś na południu, gdzie jest fajna chata i odludzie całkowite. stamtąd będzie można podjechać do gór stołowych, pójść na szlaki czy powłóczyć się po odludziu. mam nadzieję, że będzie fajnie.

powodzenia na Twoich wakacjach!
  • Odpowiedz
  • 0
@pieczarkowy srebrna góra to baardzo blisko pozostałych dwóch.
Polecam Okolice Głuszycy i Jedliny. Będziesz miał po jednej stronie góry sowie z kompleksem Riese, a po drugiej Sudety wałbrzyskie z wieżami widokowymi, Sokołowskiem i zamkami.
  • Odpowiedz
  • 0
@pieczarkowy a ja jadę na Mazury i okolice :)
Trochę pozwiedzać i popływać na kajakach, bo tu pod Sudetami to ciężko o miejsce gdzie można więcej popływać.
  • Odpowiedz
Okolice Głuszycy i Jedliny


@Dare: ciężko o jakiś sensowny nocleg. wybrałem hotel przy Srebrnej Górze na dwie noce - zdążymy w sumie przejść się na twierdzę, pospacerować i zjeść jakieś dobre jedzenie. w zależności od pogody albo skupimy się na szlakach albo na jakichś atrakcjach okolicy. ew. może się podjedzie na Góry Sowie.

w Spalonej zarezerwowałem kolejny nocleg, ale tam raczej z myślą o urokach okolicy + zaletach kompletnego odludzia.
  • Odpowiedz
@Dare: może też jakbym szukał noclegu z większym wyprzedzeniem to byłoby lepiej, a tak to mało co już zostało. kondycja słaba, więc fajne miejsca wraz z dobrymi śniadaniami i widokami powinny trochę wynagrodzić sytuację. z każdego noclegu blisko na szlaki, więc może coś z tego będzie i różowa będzie zadowolona (wie tylko, że na Dolny Śląsk).
  • Odpowiedz
@Dare: KURCZE JAK MI TERAZ NAPISAŁEŚ I SPRAWDZIŁEM, ŻE TAM JEST TYLKO 30KM ODLEGŁOŚCI MIĘDZY 2 I 3 NOCLEGIEM TO EHHHH ()... no ale samo Międzygórze wygląda bardzo ciekawie i może warto będzie się zatrzymać tam na kilka nocy. w sumie wyczytałem o nim na Wykopie.
  • Odpowiedz