Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 212
@sorek:Widzę, że jesteś dumny ze swojego projektu. Ale może wyjaśnisz z czego? Z tego, że Arduino użyłeś w liczniku? Przerost formy nad treścią. Ale przed kolegami będziesz szpanował jaki to ty (specjalnie z małej litery) masz licznik. Może byś lepiej wykorzystał Arduino?
nie wiem jakie tam masz opcje ja bym se dorobił logowanie danych a w przypadku bycia w zasięgu sieci wysyłał wszystko na serwer i tam już tworzyła by się "historia pojazdu" ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@dktr: to już praktycznie jest ;) Dane są na karcie SD a 8gb wystarczy na sporo sporo, potem sobie można przyjść i zgrać przez neta. Work in progress ;)

Co do koloru
@sorek: No właśnie, ma się robić automatycznie, ewentualnie wyświetlić małą ikonkę że się zsynchronizowało. Może zamiast kombinować z foliami wymienić podświetlenie w wyświetlaczu po prawej stronie, ale to pewnie do reszty nie będzie pasowało ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ogólnie na moje to espressif zrobił rewolucję w elektronice.
@dktr: to jest OLED, nie da się nic zmienić.

Co do synchro automatycznego - oczywiście jest to w planach, muszę ogarnąć API jakiegoś clouda albo swojego stworzyć. Swoją drogą @DOgi miał mi coś robić ale nie wiem jak mu idzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@erko: co potrzebujesz wiedzieć? Generalnie jest zrobione w podobny sposób jak mój inny projekt Logger.S - używa podobnych komponentów i również się go konfiguruje za pomocą plików .json ( ͡° ͜ʖ ͡°)