Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czesc,
czy lecąc z Macedonii do Wiednia, a potem tranzyt Wieden - Warszawa mam możliwość zrobienia na lotnisku w Wawie testu? Czy potraktują to jako lot Schengen czy spoza i nie ma opcji testu? Ktoś wie jak to sprawdzają i jak to jest traktowane? @Rabusek może pomozesz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#koronawirus #kwarantanna #prawo #wakacje

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60eec26691a69a000ab95c0e
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 3
UprzejmaDziewczyna: @Rabusek A jakie ma to znaczenie? Na przesiadkę w Wiedniu nieco ponad godzina. Wiem o opcji biletu i tranzycie potrm z Polski 24h żeby nie mieć kwarantanny ale podróż za kilka tyg wiec może się zmienić. A test negatyw wyjdzie bo ozdrowieniec bez testu. Ktoś się zorientuje czy lecę z Austrii czy Macedonii?

Zaakceptował: LeVentLeCri
UprzejmaPrzyjaciółka: Nie wiem czy pomogę. Ale jak wracałem z Rosji samochodem przez Estonię, Litwę i Łotwę - nie dostałem kwarantanny w Polsce. Wynika to CHYBA (pewny nie jestem) z przepisu, że jak się wraca po drodze z innego kraju niż w strefie Schengen tak kwarantanny się nie ma. Kumple którzy lecieli samolotem z Petersburga do Kaliningradu i przekroczyli bezpośrednio rosyjską granicę autem do Polski - zostali wrzuceni na kwarantannę.
Zresztą -