Wpis z mikrobloga

Mireczki, mam pytanie dotyczące światłowodu Orange, niedługo mają kopać i podłączać do moich bloków światłowód od Orange, a że obecnie robię remont to chciałem sobie już przygotować kable, aby wypuścić je w gniazdku później. Moje pytanie brzmi czy Orange do bloku dociąga światłowód a następnie do mieszkań idzie kablem czy w mieszkaniach też idzie światło do routera? Kable chciałem ukryć w peszlu w posadzce, dlatego chce sobie to przygotować wcześniej.

#internet #siecikomputerowe #informatyka
  • 14
  • Odpowiedz
@Jurand_ze_Spychowa: Gdzieś mi zalega resztka takiego kabla z ich montażu. Mogę Ci zrobić zdjęcie jak Ci to w jakiś sposób ułatwi życie. Tylko pytanie czy ekipy korzystają z tych samych kabli (chociaż i tak pewnie nie ma to jakiejś wielkiej różnicy).
  • Odpowiedz
@Jurand_ze_Spychowa: już to wyjaśniamy. Do mieszkania doprowadzamy kabel światłowodowy. Możesz sobie w domu przygotować miejsce gdzie ma stanąć router, a z tego miejsca poprowadzić sieć domową standardowymi kablami sieciowymi np. cat5e do miejsce gdzie kablowo chcesz podłączyć np. komputer, konsolę czy dekoder.
  • Odpowiedz
@OrangeEkspert: Rozumiem już trochę więcej, jednak router chciałem postawić w pokoju, który będzie przechodził przez kuchnie i przedpokój, więc chciałem wcześniej wypuścić kabelek w peszlu aby potem tylko technicy wpięli mój do puszki, resztę urządzeń na WiFi. Znalazłem gdzieś, że stosujecie SC/APC-SC/APC, więc poszukam coś na włóknie G657A2. Chyba, że stosujecie jakiś inny kabel?
  • Odpowiedz
@Jurand_ze_Spychowa: Widzę, że @OrangeEkspert nie ma pojęcia jak wygląda u nich instalacja FTTH. Kup sobie mikrorurkę do kabli lub peszel z pilotem - może być najmniejszy jaki jest ok. 7mm średnicy. Wyprowadź go sobie na korytaż i schowaj pod tynkiem lub umieść w listwie. Do peszla włóż jakiś pilot w postaci drucika (są gotowe takie peszle) i doprowadź to miejsca gdzie chcesz miec router. Możesz też alternatywnie pociągnąć same
  • Odpowiedz