Wpis z mikrobloga

Witam. Czy polecił by mi ktoś jakąś książkę lub książki dotyczące sieci, konfiguracji, podstaw, które przydały by mi sie w pracy. Mamy dosyć rozbudowana siec, troche urzadzen typu switche routery, komputery sterujące itd. czasem opiera sie to wszystko o jakas wiedzę dotycząca sieci. Ogólnie zajmuje sie utrzymaniem urządzeń sterowania ruchem, ale wolałbym wiedzieć wiecej bo moze mi sie to przydac.
#siecikomputerowe
  • 3
@Qbcia: Network Warrior całkiem fajna książka nie do końca o konfiguracji ale o podejściu do budowy, konfiguracja to poszczególni vendorzy, same koncepcje co się dzieje w poszczególnej warstwie to Cisco ma fajnie wytłumaczone i na podstawach z cisco można wchodzić szczegółowo w konkretne rozwiązania bo idea i podstawy ogarnięte. Materiały CCNA/CCNP dodatkowo na Reddit są fajne subredity CCNA; CCNP; Networking tez można popatrzeć z czym ludzie się borykają.
@Qbcia: Zależy na czym masz tą sieć jakie to są urządzenia, ale taki CCNA 200-301 Official Cert Guide by Wendell Odom wytłumaczy Ci podstawy sieci i pokaże jak skonfigurować trochę rzeczy na urządzeniach Cisco także zaczął bym od tego. Jak sieć masz na juniperach to też jakiś official cert guide do JNCIA.