Wpis z mikrobloga

1. lipca wysłałem paczkę że Szkocji do Polski przez parcel force, 10. dotarła do Warszawy. Dzwonię przed chwilą do poczty polskiej (oni doręczają) z pytaniem gdzie jest paczka a babka mówi, że jest w Lublinie, została już zwolniona (cokolwiek by to znaczyło) i za jakieś dwa tygodnie będzie u mnie...Za ile?! Z Lublina do Kielc będzie szła dwa tygodnie?! No może szybciej, może szybciej, proszę oczekiwać...No jaja jakieś sobie robią... Dodam, że nie było żadnych opłat a przez dpd idzie 5 dni ale do września zawiesili usługi kurierskie do Polski.
#pocztapolska #uk #kurier
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pol-scot:
W Lublinie jest Urząd Celno-Skarbowy Pocztowy. Ponieważ UK wyszło z Unii, to paczka musi przejść kontrolę celno-skarbową i dopiero później zostanie przekazana do doręczenia.
Co do GLS-a to jeszcze mogą oni przejąć paczkę.

Zarówno Parcel Force jak i GLS należą do Royal Mail.
@pol-scot: wysyłając do Polski paczki spotkałem się z sytuacją że paczki gniły na odprawie dopóki dopóty płatność nie została uiszczona (dzwonili do adresata), zupełnie inaczej niż w przypadku np fedexa UK gdzie najpierw doręczają paczke, a potem fakturę do zapłaty
zupełnie inaczej niż w przypadku np fedexa UK gdzie najpierw doręczają paczke, a potem fakturę do zapłaty


@piwniczak: W Polsce FedEX od 1 lipca też tak robi. (przynajmniej international priority).