Wpis z mikrobloga

tl;dr
''Po znajomości'' remont łazienki. Łazienka metr na metr, wykafelkowana do wysokości 1,5m.
Żadnych faktur... zarzeka się, ze zrobi po taniości, sama robocizna, brakuje jednej strony kosztorysu, bo musiałem na szybko ukradkiem robić, bo nie chciał pokazać mówiąc, ze nie chce zebyśmy swiecili tym przed innymi fachowcami, rodzinami itp. No cóz, ja nie przyrzekałem, ze tego nie zrobię jak dostanę. Co uwazacie?
Zadnych faktur, wlecze się juz z tym ponad miesiąc.
Nie wiem czy widać dostatecznie i czy umiecie się poczytać.
Łączny koszt to około 2500 / 2600.

#remontujzwykopem #januszebiznesu ? #pytanie
taftav - tl;dr
''Po znajomości'' remont łazienki. Łazienka metr na metr, wykafelkowa...

źródło: comment_1626171956I1ewMiq2O53Mw9PyEKHyHx.jpg

Pobierz

Janusz czy nie?

  • Janusz 44.4% (36)
  • Nie Janusz 55.6% (45)

Oddanych głosów: 81

  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AltCtrlSpace:

serio jesteś aż tak bardzo nieudacznik że m2 nie umiesz zrobić?

A jest jakaś różnica w umiejętności zrobienia małej łazienki od dużej? Albo się to potrafi, albo się do tego kogoś bierze. Nikt nie zna się na wszystkim.
  • Odpowiedz
@taftav: Patrząc na te ceny to aż smiechlem. Imo po taniości. Patrząc na tak szczegółowe wypisanie co będzie robione, z czego i jak domyślam się ze to dobry fachowiec.
  • Odpowiedz
@taftav: Moim zdaniem się do ceny nie masz co d---------ć. Przecież za 200zł Ci nikt tego nie zrobi. Ta cena jest normalna za taką robotę. A przynajmniej w Poznaniu by była. Z tym, że fachowiec po nie znajomości pewnie zrobiłby to szybciej. Czy lepiej, to ciężko powiedzieć.
  • Odpowiedz
@taftav: w sumie to tak 50/50 - pewnie mogłoby być lepiej, ale znając życie pewnie kosztowałoby to więcej siana u kogoś innego. A też nie ma gwarancji, że nie byłoby lipy.
  • Odpowiedz
@pwone: Rozumiem, ze fachowca, który da mi cały kosztorys i dokumentacje itp, porównujemy z osiedlowym majstrem, gdzie za kazdą ryskę do poprawki dolicza sobie 10 - 20 zł? Zarzekał się, ze zrobi 50% taniej... a ceny to widzę, ze takie jak u fachowców. No i prawie 1,5 miecha się z tym wlecze, a tydzień byli bez kibl ''bo mu się nie spieszy''.
  • Odpowiedz
@taftav: Rzeczywistość jest taka, że firma, która się w takich rzeczach specjalizuje zrobi taką łazienkę w 2-3 dni i powiesz "co tak drogo za 3 dni roboty?". A majster będzie się babrał przez miesiąc i na koniec stwierdzi - miesiąc robiłem więc nie mogę na tym zarobić 1000 zł bo za coś trzeba żyć i zapłacisz mniej więcej tyle samo, jak nie drożej.
  • Odpowiedz