Wpis z mikrobloga

Mirki, wczoraj @jaxonxst chwalił się swoim turniejem, to teraz ja pochwalę się swoim. Od soboty biorę udział w Memoriale Najdorfa - co prawda tylko grupa B (czyli słabsza), ale jest to turniej z jakąś historią.

Na razie mam 1/3, co przed turniejem by mnie cieszyło, ale póki co, wyniki gorsze niż gra:
- I runda - porażka z 1389 - podwaliłem piona w otwarciu... tylko po to, by przeciwnik mi go oddał, a następnie podwalił jakość. Podkreślę - to nie była nawet taktyka, po prostu nie uciekł wieżą. Niestety, najpierw uwięziłem wieżę, potem hetmana - próbując rozpaczliwie ratować drugiego, podwaliłem mata.
- II runda - wygrana z 1193 - miałem grać z tą zawodniczką na swojej ostatniej rundzie, ale niestety, dostała kwarantannę, a ja walkowera... Los i tak nas skrzyżował.
Rywalka podwaliła piona w otwarciu, potem grzecznie wszystko wymieniała (z jednym wyjątkiem, który dam w komentach), zostałem z wygraną pionkówką. Cóż, przynajmniej poprawiłem rekord najwyżej notowanego pokonanego przeciwnika.
- III runda - porażka z 1376 - znowu podwałka w otwarciu (tym razem lekkiej), ale przeciwnik się zaplątał i długo pachniało motywami, w tym matem duszonym. Wg Stockfisha nawet przez chwilę miałem wygraną, ale jej nie znalazłem, rywal wyszedł z opresji, a ja poddałem po jeszcze jednej podwałce.

Jutro partia z zawodnikiem o rankingu 1192, zobaczymy, czy dotychczasowy fart się utrzyma. Postaram się jeszcze dziś wrzucić w komentarzach kilka pozycji z wspomnianych partii.
#szachy
Pobierz Siwek97 - Mirki, wczoraj @jaxonxst chwalił się swoim turniejem, to teraz ja pochwalę ...
źródło: comment_1626117790mbhAFBH5EkIIDg5aGWeQf9.jpg
  • 11
@Siwek97: Wrzucam jeszcze raz drugi diagram, bo skapnąłem się, że zostały strzałki po Stockfishu.
@jaxonxst, @gardan: Dzięki, postaram się, ale niczego nie obiecuję!
@Czessplejer: Na razie mam wrzucone partie z notatkami na lichessa, chyba nawet obiecałem jednemu przeciwnikowi dostęp do nich, więc nie wykluczam, że później je upublicznię. Trochę szkoda, że jestem za słaby na pierwsze 30 desek, bo to GDT-ki. Są z nich więc transmisje i zapisy
Pobierz Siwek97 - @Siwek97: Wrzucam jeszcze raz drugi diagram, bo skapnąłem się, że zostały s...
źródło: comment_1626120386F1hptEOcG315lQAGHahFid.jpg
@Siwek97: powodzenia! i jednocześnie kilka pytań ( ͡° ͜ʖ ͡°)
-czy jesteś sklasyfikowany/posiadasz jakąś kategorię szachową?
-jaki masz ranking online (chess.com/lichess)?
-dużo dzieciaków w Twojej grupie?
-gdzie znajdujesz info o takich turniejach?

Ja generalnie gram online i kiedyś chętnie bym spróbował w turnieju, ale do tej pory odnosiłem wrażenie że w PL to turnieje albo dla high elo albo dla dzieciaków wbijających pierwsze kategorie, nic dla starszych