Wpis z mikrobloga

Zapraszam do obserwacji tagu #xerxesmrowki :)

Szybki update #carebaradiversa Kolonie staram się dogladac w gniezdzie z kazdej mozliwej strony;) kolonia chyba nie zwraca uwagi na światło bo nie zaslania komor wiec korzystam :] Moja obawa zwiazana z hodowla Carebara diversa jest taka że zatrzymaja sie w rozwoju podczas gdy ja licze na jakas 20-30tysieczna kolonie;)
Dlatego bieżący stan kolonii jest bardzo motywujący:) na zdjęciach uwiecznilem aktualny obraz gniazda.

#terrarystyka
#mrowki
#formikarium
Pobierz
źródło: comment_1626095239Zsu5LThhKhXj3jFQuiILY9.jpg
  • 8
@pestis: w pewnym momencie w każdej koloni młode zastepuja stare a do tego czasu kolonia sie rozrasta. Przykładowo jesli krolowa znosi dziennie 100jaj i robotnice zyja przecietnie 100 dni to w piku mamy do dyspozycji 10k robotnic. W tym czasie juz nie przybywa robotnic.
Jesli chodzi o max dla Carebara to naprawdę ciezko powiedzieć bo kazdy pisze co innego:/ najniższa liczba jaka spotkalem to 10k a największa 200k. W 200k nie
@10minutzagodzine: hmm mam taka metode autorska ze uzywam pretu z akrylu. One na ten pret wchodza ale tylko na wysokosc okolo 20cm no wyzej jest wartstwa np talku i same spadaja. Wystarczy im pozwolić wejsc a potem przytrzymac nad jakims pojemnikiem i wpadaja do niego. To tak z grubsza ale wiekszosc lepiej kapciem i tak załatwić. Przy takiej ilości jak na filmie nie masz szans na zebranie chociaz polowy a nawet