Wpis z mikrobloga

@panienka_seledynowa Hej, polecam grupę na FB dotycząca Madery ;) Jest tam wiele rad odnośnie tras.

Ja akurat byłam w ciąży i nie miałam siły na trudne trasy ale ogólnie dałam radę ;)

Życzę cudownego urlopu bo to wg mnie najpiękniejsze miejsce jakie można wybrać na wypoczynek (oczywiście aktywny).
@panienka_seledynowa: ta trasa może być "trudna" bo jest nie wiem jak to nazwać, odwrotna? Najpierw się schodzi, a później wspina, więc jak ktoś się zmęczy w połowie trasy to musi się wspinać w góre na powrót. Ogarnij tez logistykę, jak do jedziesz do jednego szczytu i jak wrócisz z 2 szczytu. Jak przyjedziecie samochodem to trzeba po niego wrócić tą samą trasą :/ U mnie wyglądało tak, że przyjechałem samochodem po
@panienka_seledynowa: Tak jak już ktoś powyżej pisał - jeżeli jesteś samochodem, to nie ma opcji zrobić „pętelki” - trzeba przejść i wrócić tą samą trasą. W jedną stronę to jest około 7 km i 600 m różnicy wysokości. Ogólnie technicznie ta trasa jest łatwa, jakichś większych ekspozycji bez barierek nie pamietam. Kondycyjnie też bez tragedii, aczkolwiek jak my byliśmy, to na Maderze akurat były rekordowe upały i głównie z tego powodu