Wpis z mikrobloga

Zapraszam do obserwacji tagu #xerxesmrowki

Siemka :)

Kilka aktualizacji, dziś bez zdjęć

1) #tetramoriumbicarinatum Ta kolonia jest już w pełni przeprowadzona do nowego gniazda :) i niedługo znów muszę ją przeprowadzać, o czym już pisałem tłumacząc to tym, że nowe gniazdo mi się rozkleiło :/ Oczywiście na razie mają zbyt dobre warunki żeby je zmusić do przeprowadzki - wilgotne gniazdko, wentylacja itd itp... Także potrzeba trochę czasu bez nawadniania żeby je skłonić do myślenia ;) tym samym można uznać, że mrówki to temat wymagający cierpliwości ponieważ często planując jakieś przemeblowania trzeba na nich polegać - nic o nich bez nich xp Poza tym znalazłem sporą ilość trupków, tak na oko ze 2-3 tysiące :( skąd wiem? Kiedyś zdechło mi nagle 800 około Pheidole megacephala i wszystkie policzyłem, mniej więcej wiem jaka więc musi być to objętość. Wiem też że była to nagła śmierć, ponieważ bicarinatum miały swój smętarzyk na starej arenie. Zmieniając areny trupki zostały na starej a nowe były świeże. Ile w tym mojej winy? Wszystko zależy od perspektywy, zarówno 100%, jak i 0% Podałem im mięso, które zamiast zjeść to zmagazynowały w postaci małych kulek :p (zapasy) i nie wiedząc o tym, że potrafią tak robić podlałem gniazdo. Samo gniazdo miały raczej małe, także ta ilość mięsa była wystarczająca żeby stworzyć broń biologiczną? może chemiczną :p

2) #formicasanguinea O nich napiszę więcej bo zdecydowanie na to zasługują, chciałbym to jednak uwiarygodnić ciekawym zdjęciem, a robotnice ciągle jeszcze wychodzą z kokonów (są blade) i nie mają domku :( bo nie chcą mieszkać w first stepie (probówce z wodą). Potrzeba im chociaż małego gniazda na start. Zrobię standardowo ziemne o wymiarach 15x21cm, bo takie mam antyramy ;) grubość gniazda? Na pewno większa niż 1cm, może 2cm (powinienem mieć taki płaskownik Alu)

3) #solenopsisinvicta Rozczarowują mnie, jak na gatunek owiany najgorszą sławą na świecie rozwijają się w ślimaczym tempie... Mam też pomysł żeby wymienić tą kolonię na inny gatunek - #solenopsisgeminata (bodaj najważniejszy gatunek w hodowli najbardziej rozpoznawalnego hodowcy - antscanada). Standardowo, dlaczego? Są dwa powody: 1) chciałbym zacząć swój dziennik hodowlany od zera, móc samemu wyprowadzić całą kolonię. S.invicta dostałem już rozwiniętą, 2) S.invicta wyglądają trochę inaczej niż S.geminata. U obu występują różne klasy robotnic, ale tylko geminata posiada major workers (majorów, lub żołnierzy) z prawdziwego zdarzenia - duże głowy i żuwaczki, wręcz nieproporcjonalnie duże:) zdjęcie majora patrz niżej ;)

4) #carebaradiversa - jak zwykle. Nie wiem co napisać poza tym że mają przynajmniej pojemnościowo przynajmniej 1/4 szklanki larw i poczwarek xD oczywiście jedzenia sobie nie odmawiają ;)

5) #manicarubida W dwóch probówkach (spośród kilku) z dwóch królowych została jedna. Nie wiem czy została zabita, czy zdechła sobie ot tak (to specjalność Manica ;) ). Natomiast w probówkach, w którym umieściłem je po 5królowych, które są też na moich filmach yt jest spokój i mnóstwo larw, nie tyle ile jajek ale sporo. Przynajmniej 50 w jednej i ze 35 w drugiej. Jak na pierwsze pokolenie to sporo :) Co będzie dalej? Czy królowe będą sukcesywnie eliminowanie? O tym przekonamy się wszyscy razem ;)

Poza tym, następne wykopalisko ukaże się w sobotę :)

#mrowki
#zwierzeta
#formikarium
#terrarystyka
PWRXerXes - Zapraszam do obserwacji tagu #xerxesmrowki

Siemka :)

Kilka aktualiz...

źródło: comment_16260206734CwlfX8jnuNY2KJXF80Kpe.jpg

Pobierz
  • 5
@NaopaK: bo sie taka urodzila ;(
A tak serio to jest inaczej karmiona i rośnie taki leb. Sluzy do zgniatania nasion i odcinania glow oponentow. Jakies badania były robione i ekspozycja na jakąś substancję w okreslonym czasie rozwoju pozwalala naukowcom inicjowac tworzenie takich glow a nawet większych