Wpis z mikrobloga

Do wszystkich tych motocyklistów, którzy uważają, że to kierowcy są winni, bo nie patrzą w lusterka. Byłem dla was wyrozumiały, ale jesteście po prostu niebezpieczni i mam nadzieję, że będę was jak najrzadziej spotykał, a najlepiej wcale.

Motocyklista zabił siebie i kierowce. Kobieta osierociła dzieci, a samochód dachował i został na boku. Licznik zatrzymał się na 220 km/h.

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc-amp/2021-06-23/krasnystaw-motocykl-przewrocil-auto-dwie-ofiary-zdjecia/

To tylko jeden przypadek z wielu, ale zastanówcie się zanim przekręcicie manetkę.

#motocykle #motocyklisci #polska #kierowcy #motoryzacja
Pobierz bukmacher-z-kapelusza - Do wszystkich tych motocyklistów, którzy uważają, że to kiero...
źródło: comment_1625943560hHN4gNxhgmjeBrPcUKbNjo.jpg
  • 114
możliwe że położył motocykl, żeby próbować ratować sytuację


@GnijacyNissan: nie, ja się pytam co się stało faktycznie. Faktycznie to wygląda że na auto wpadł.

uuu widzę że mamy tutaj biegłego sądowego


@#!$%@?: albo kogoś kto się tylko doszukuje prawdy w faktach.
@aarahon: jezeli przeciazenie bedzie w te sama strone to sie obie ustawia w te sama strone. I co wtedy jak ustawi sie pionowo, albo poza predkoscia obrotowa osiagalna przez silnik i np 350kmh ale beda rowno? ( ͡° ͜ʖ ͡°) zaden wyznacznik
jezeli przeciazenie bedzie w te sama strone to sie obie ustawia w te sama strone.


@sierzchula: i idealnie trafią w spójne wartości?

I co wtedy jak ustawi sie pionowo, albo poza predkoscia obrotowa osiagalna przez silnik i np 350kmh ale beda rowno?


@sierzchula: to znaczy że wynik jest fałszywy?

zaden wyznacznik


@sierzchula: no to podsumujmy fakty:
- zegary te utrzymują dane wskazanie mimo przeciążeń gdy mają napięcie.
- przeciążenie
@aarahon: ale wiesz ze dachowac sie da przy 50kmh?

Specem zadnym nie jestem, ale tak smiale twierdzenia skazujace wystawiane przez osobe niewykwalifikowana w tej dziedzinie sa troche niepokojace ( ͡° ͜ʖ ͡°) wszystko jest mozliwe, ale nic nie jest 100% pewne, a zegary to zaden wyznacznik, bardziej bym sie opieral na silach ktore zadzialaly na pojazdy niz wskazania licznika. Gdyby to bylo takie proste to by nikt
ale wiesz ze dachowac sie da przy 50kmh?


@sierzchula: ale nie przelecieć na drugą stronę drogi i to jeszcze w stronę w którą mamy skręcone koła.

Specem zadnym nie jestem, ale tak smiale twierdzenia skazujace wystawiane przez osobe niewykwalifikowana w tej dziedzinie sa troche niepokojace


@sierzchula: co jest śmiałe?

Że auto zostało przesunięte o parę metrów od miejsca zderzenia? To akurat fakt…
Że wskazówka obrotomierza, prędkościomierza i zapięty bieg pokrywa
@aarahon: kto inny jest od tego by oceniac co tam sie dokladnie stalo, nie mam wiedzy by Ci przyznac racje, ani by w 100% byc pewnym ze te fakty to rzeczywiscie sie pokrywaja tak jak twierdzisz. Od tego sa ludzie ktorzy potrafia to policzyc. Dla nas to tylko zbior informacji, Tobie sie moze wydawac ze to pieknie sie zgrywa, a finalnie po analizie moze wyjsc ze sie mocno myliles, np na
np na korzysc motocyklisty, bo moze jechal duzo szybciej i mu zanizyles swoimi gdybaniami.


@sierzchula: akurat ten motocykl nie ma tyle mocy ani takiego przełożenia żeby pojechać więcej niż 240 kmph i to w wersji 1200.

Zostawmy to tym, co sie tym zajmuja


@sierzchula: tak, bo z oczywistych faktów wyjdzie coś innego… on jechał powolutku i w ogóle z drugiej strony tylko trol go złapał i cisnął go w to
@aarahon @sierzchula Gdybym miał wybrać wersje zdarzenia to powiedziałbym, że motocyklista zauwazyl samochód, który dojeżdża do końca podporządkowanej i się zatrzymuje. Nie zwolnil, dalej jechał te ~63m/s Przy takiej prędkości decydują dziesiątne części sekundy, nie masz czasu na reakcje. Założył, że kierowca SUVA go widzi i #!$%@? dalej, nie zwalniając. Po zdjęciach nie widze drogi hamowania, ale do zderzenia doszło mniej więcej na środku jezdni. Czas reakcji, który był znikomy jeszcze przeznaczył