Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Mirki, czy "Magia rzeczywistości" Dawkinsa to dobra pozycja dla chłopca lvl 6 czy zdecydowanie za wczesnie?
Moja rodzina to fanatyczni katolicy (fani ojca dyrektora na dodatek). I w sumie spoko, ale wychowuje się teraz w tym środowisku siostrzeniec. Chłopiec jest w wieku gdzie jest bardzo ciekawy świata, o wszystko wypytuje, pasjonuje go teraz geografia (globus, mapy itp). Ale i siostra i moja mama to ludzie prości - nie tłumaczą mu nic bo same nic nie wiedzą. Ostatnio byliśmy i młody powiedział nam że mur chiński zbudował pan Jezus () Trochę nas to ruszyło i pomyślałam by sprezentować mu jakaś książkę, naukową a nie religijną.
A jak nie to, co co polecacie (może jakaś fajną ilustrowaną encyklopedię o tym jak działa świat?)
#ateizm #ksiazki i trochę #bekazkatoli i #dzieci
  • 25
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ishvarta: Nie wiem, czy jest coś dla dzieci, a tym bardziej w postaci książek (teraz dużo treści jest po prostu w internecie, nawet filmiki na yt) ale googluj pojęcie "krytyczne myślenie". To myślę będzie najlepsze, najważniejsze miejsce aby zacząć. Może coś będzie w formie dla dzieci
@Ishvarta: Moim zdaniem to bez sensu, taki sześciolatek to ameba jest poprzewraca strony tej książki i #!$%@? w kąt, tyle z tego będzie. Jak chcesz jakoś pomóc takiemu dziecku na poziomie rozwoju psa to nauczaj go języków, najlepiej kilka naraz puki jeszcze nie ma zabetonowanego mózgu i przyjdzie mu to z łatwością.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Gazobeton: widzimy się raz na rok także słabo.

Ale rozwiązałam temat - znalazłam serię książeczek broszurowych "Jak to działa...?". Dedykowanych dla dzieci 6-8. Wzięłam ciało człowieka, historię człowieka, kosmos, natura, pogoda, ziemia i nowe technologie. Jak się wkręci to będzie wiadomo co mu kupić na urodziny. Jak rzuci w kąt to też będzie wiadomo.
A "Magię rzeczywistości" zakupiłam dla siebie. Sama się przekonam od jakiego wieku ( ͡° ͜ʖ
@Ishvarta: Walcz o młody umysł. Myślę, że powinnaś znaleźć jakąś ilustrowaną encyklopedię dla najmłodszych (dużo podstawowych informacji z wielu dziedzin). Ja nauczyłem się z takiej bardzo dużo, gdy byłem w tym wieku (najpierw przeglądałem obrazki, a potem uczyłem się czytać). Dodatkowo dostawałem czasopismo o dinozaurach, a wiadomo, że wszyscy chłopcy uwielbiają wielkie gady. Słowa "pachycefalosaurus" i "Kecalkoatl" poznałem wcześniej, niż dziesięć przykazań ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czym
Dedykowanych dla dzieci 6-8. Wzięłam ciało człowieka, historię człowieka, kosmos, natura, pogoda, ziemia i nowe technologie


@Ishvarta: a jest tam wzmianka o szacunku do drugiego czlowieka, o tym by nie kradł i nie mowil brzydko? bo skoro mowimy o naturze czlowieka to moze warto wspomniec moralność tez jest istotna czy nie?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Ishvarta: ze swojej dziedziny polecę jakieś książki o ewolucji i historii życia na ziemi. Jest tego sporo również dla dzieciaków. Ale takie dla starszych też się nadadzą bo dużo ilustracji no i trochę daje do myślenia w zestawieniu z biblijna wizja świata ;-)
Jakiś Atlas prehistorii, Dzieje życia na ziemi, Encyklopedia ewolucji itp