Wpis z mikrobloga

Jak w zeszle wakacje bralem short wig na lockdown, gdy premier i wykop w wiekszosci mowil ze lockdownu nie bedzie, tak teraz obstawiam brak lockdownu gdy wiekszosc sie go spodziewa. Mamy dwa scenariusze w grze: szczepienia dzialaja lub nie. Jesli dzialaja, to po co lockdown. Jesli nie dzialaja, to po co lockdown, to by znaczylo ze do konca swiata chca lockdownu. Szczepienia zwolnily, nie wyszczepia sila 100% ludzi w Europie , wiec ten kto slabszy to niestety umrze, ale lockdown w nieskonczonosc nic nie pomoze. I mysle ze decydenci to wiedza i beda kierowali sie jednak logika. Zakladam longi na przecenione spolki firm z galerii handlowych, w piatek wszedl amrest, niestety ccc i lpp zbyt wysoko dla mnie. Jesli sie myle lub rynek dalej bedzie bal sie lockdownu, zamkne ze strata za jalis czas. Jesli rynki lacznie z usa zaczna sie zwalac z przegrzania przed listopadem, tez bedzie trzeba uznac strate. Co jeszcze moze wzrosnac na braku lockdownu, a wystraszeni naglowkami gazet 'lockdown , wzrost zakazen' inwestorzy zrobili promocje?
#gielda
  • 11
  • Odpowiedz
@kot__morderca: Giełda już jest tak oderwana, że zapowiedź lockdownu może nie działać tak mocno. W marcu był szok i zwała, bo nikt nie wiedział, co się stanie. W listopadzie większość wywalała w strachu, że inni będą wyprzedawać i była druga zwała. Ale na wiosnę przy 3. lockdownie już było widać, że więcej osób liczy na promocje, żeby dokupić niż jest tych panikarzy. Za dużo inwestorów teraz żałuje, że nie wykorzystało
  • Odpowiedz
@ode45: tak, wyglada ze teraz jesienny lockdown nawet nie bylby zaskoczeniem wiec bylby brak reakcji rynku. No chyba ze wiekszosc spekuly zaklada to co ja. Zobaczymy. Ogolnie jak juz sie okaze ze lockdownu nie ma i wszystko jest cacy z wirusem, to nie chce byc wowczas na rynku, za duze ryzyko dla mnie.
@2xpapanalepiku niby tak, ale to kazdy wie. To nie jest paliwo na nieskonczone wzrosty imo
  • Odpowiedz
@kot__morderca: moim zdaniem temat wirusa jeżeli chodzi o giełdę jest już zamknięty. Wszyscy już wiedzą, że to byłby tylko kolejny dołek do obkupienia się. Skoro tak, to kto i po co sprzeda?
Co do inflacji, to nie wiem jak w naszej zagrodzie, ale w mojej opinii w USA szczyt jest już za nami. Obligacje dynamicznie zdrożały, USD się wzmocnił.
Za to na wykopie (i w innych czeluściach internetu) wiele osób
  • Odpowiedz
Update 15/07 godz 13:18, do mojej anty-lockdownowej strategii dobrałem Eurocash po 13.70 , ale jest bardziej ryzykowny niz amrest wiec mam go o polowe mniej. Przy tym walorze, poza spodziewanym przeze mnie brakiem lockodownu, licze ze chlopaki ze stooq i squabbera go podbija, jak zwykle robili
  • Odpowiedz