Wpis z mikrobloga

Witam wszystkich inwestujących pieniążki. Mam taki dylemat, posiadam większość oszczędności w funduszach inwestycyjnych, tam jakaś 1/3 w akcjach i 2/3 w obligacjach. Oprócz tego mam pare tyś w krypto (głównie BTC,ETH).

Zaczęło mi się trochę gromadzić pieniędzy na koncie i chciałbym wsadzić w coś kasę ale tak żeby bardziej zdywersyfikować swój portfel. Myślałem o złocie, warto się tym tematem zainteresować czy raczej pomyśleć o innych aktywach? Fajną sprawą jest ten brak podatku przy sprzedaży po 6 miesiącach.

PS: Wstawiam drugi raz bo mój wpis chyba był zbyt rano i nikt nie odpisał ()

#inwestycje #inwestowanie #pieniadze #zarabianie #inflacja
  • 11
  • Odpowiedz
@rouli: No ja raczej w pierwszej kolejności chciałbym żeby inflacja mi nie zjadła hajsu, żeby zarabiać to będę musiał się bardziej dokształcić w temacie. Generalnie nie mam problemu z HODLowaniem więc inwestycje długoterminowe mnie interesują najbardziej
  • Odpowiedz
@Manden: źródeł jako takich nie mam, ale dużo nad tym myślałem i jest to jedyne aktywo na które zawsze będzie popyt, bez względu na sytuację na swiecie. O ile samej wody nie zabraknie tak zasoby zdatnej wody do picia będą się kurczyć. Fakt że jej również nie zabraknie, ale technologia oczyszczania i uzdatniania wody też kosztuje więc koszty produkcji też będą rosly. Ocieplenie klimatu też działa tutaj na korzyść. Jest to
  • Odpowiedz
@Manden: Polecam dywersyfikację w spółki wypłacające dywidendy od wielu, wielu lat, np.
Przemysł dóbr konsumenckich - PepsiCo, The Coca-Cola Company
Przemysł tytoniowy - Altria Group, British American Tobacco
Przemysł opieki zdrowotnej -Johnson & Johnson, AbbVie
Przemysł żywności pakowanej - Hormel Foods, General Mills
  • Odpowiedz