Wpis z mikrobloga

Tak sobie myślę o euro 2020 i wymyśliłem coś ciekawego.
Proponuję aby zorganizować Mistrzostwa Zespołowe.
Rozgrywki mogły by odbywać się na różnych poziomach, jak miasta, kluby, państwa, kontynenty czy cały świat.
Na czym Mistrzostwa Zespołowe miały by polegać?
Zacznę może od krótkiego opisu.
W MZ udział brać musiały by drużyny złożone z zespołów różnych dyscyplin sportowych, związanych z piłką różnego rodzaju: Piłka nożna, Siatkówka, Koszykówka, Ręczna, Hokej, Rugby, może jakaś inna dyscyplina gdzie jest drużyna liczy większą ilość zawodników, może nawet jakiś e-sport.
Ekipa która posiadła by składy w każdej w/w dyscyplinie mogły by już próbować w kwalifikowaniu się jakiejś lidze MZ. (przykład ligi, drabinek były by podobne jak w piłce nożnej czy siatkówce).
Jednak rozrywka odbywała by się przez wszystkie składy w tym samym czasie. Na przykład mecz Polska-Niemcy. Zarówno Polska jak i Niemcy wystawiają swoje najlepsze składy we wszystkich dyscyplinach o godzinie 19:00. Za każdy wygrany mecz dana drożyna otrzymywałaby 2 pkt., remis po 1, zaś za przegraną 0.
Takie Mistrzostwa Zespołowe w wielu dyscyplinach gdzie każdy skład musi walczyć.
Tabele rozgrywek i systemy pucharowe można by skopiować z obecnych systemów.

#mistrzostwaswiata #pilkanozna #siatkowka #koszykowka #sport #rozgrywki #propozycja
  • 3
@kaien: podejrzewam, że jesteś jeszcze przed 30 więc jako młody chłopak masz dużo szalonych pomysłów, teoretycznie dobrych ale bez przełożenia choćby w samej wyobraźni na praktykę. Młodość to właśnie bujanie w obłokach teorii doskonałej, z wiekiem i zebranym doświadczeniem już się tak dalekosiężnie nie snuje wielkich rewolucji w poszczególnych dziedzinach. To zgadłem z tym Twoim wiekiem czy pudło i moja teza idzie do kosza? ( ͡° ͜ʖ ͡°