Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mirasy taka mnie rozkmina naszła.
Mam zmywarkę z trzema programami prania. Normalny ~2h, Turbo ~20 min i Eco ~3.5h
Dlaczego Eco trwa najdłużej skoro podczas jego pracy prawdopodobnie (tu się pewnie mylę) zmywara zużyje więcej wody i energii niz na pozostałych trybach. Czuje spisek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

a tak serio to ktoś wie ocb?

#elektryka #nauka #niewiemjaktootagowac #woda? ( ͡° ͜ʖ ͡°) #prund
  • 23
@Piterowsky: Tryb Eco zużyje mniej wody, oraz energii niż pozostałe programy, dla przykładu w zmywarce Amica Program Eco 8,5L wody 0.674kWh a trwa 198min. Program Pełny 60 10L wody 0.793 kWh a trwa 60min. W pralkach programy Eco bazują na namaczaniu dzięki czemu nie potrzebują ciągle mieszać bębnem no i przy tym pobierają mniej energii a że to trwa dłużej coś za coś, podejrzewam że w zmywarkach jest podobnie tzn. zmywarka
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@CrucialDamisss: no tylko że na chłopski rozum to uwzględniając wartości które podałeś i to że plan Eco trwa około 2x dłużej to zeżre dużo więcej prundu w porównaniu do trybu pełnego, a prąd jest raczej dużo droższy niż woda
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@CrucialDamisss: w tych wartościach co podałeś
eco działa ponad 2h przy zużyciu 0.674kWh, czyli zaokrąglając
eco 2h x 0.674kwh = 1.2kw
pełny 1h x 0.793kwh = 0.793kw
chyba że coś źle liczę to mnie popraw proszę
@Piterowsky jak chcesz wykonać te samą pracę szybciej to zużyjesz więcej energii. Tak jak z samochodem. Jak będziesz jechał 90km/h to spali ci 6l a jak będziesz #!$%@?ł 180km/h to spali 15l. Do celu dojedziesz szybciej, efekt będzie ten sam, bo dojedziesz, ale energia potrzebna do pokonania tej odległości będzie większa. Z tego samego powodu podgrzewacze wody przepływowe zużywają więcej prądu niż boiler. Podobnie farerka zużyje więcej prądu od grzejnika olejowego.
@stassma: no ale idąc za ciocią wikipedią:

Kilowatogodzina (kWh) – jednostka pracy, energii oraz ciepła.

1 kilowatogodzina odpowiada ilości energii, jaką zużywa przez godzinę urządzenie o mocy 1000 watów, czyli jednego kilowata.

czyli jest to pobór podawany na godzinę nie na 1 cykl.